imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Wędkarze na start

18.05.2004 00:00
Wędkarze zrzeszeni w dwóch  raciborskich kołach Polskiego Związku Wędkarskiego rozpoczęli oficjalnie tegoroczny sezon wędkarski
Koło PZW nr 46 przy SGL Carbon Group (dawny ZEW) zorganizowało zawody „WIOSNA 2004” na wodzie Ostróg nr 2. W rywalizacji wzięło udział 29 osób. Łowiono głównie płotki i leszcze, ale trafiały się też okonie i jazie. W kategorii seniorów pierwsze miejsce przypadło Tomaszowi  Reichelowi, któremu złowione przez niego ryby dały 2620 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Kajstura, łowiąc 2060 pkt., trzecie miejsce zajął Piotr Ćwik. Za nim na dalszych pozycjach sklasyfikowano: Tadeusza Karaszkiewicza, Jana Reichela i Ryszarda Michalczyka.

Koło nr 45 Racibórz-Miasto, nowy sezon wędkarski rozpoczęło 25 kwietnia  zawodami rozegranymi na wodzie Łęg.  W zawodach rozegranych w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 40 osób. W kategorii seniorów zwyciężył z wynikiem 6400 pkt. Eugeniusz Kajstura, przed Rolandem Przybyłą - 5810 pkt. i Romanem Maculem - 5380 pkt. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Benedykt Galicki (5040 pkt), Leszek Boczoń (4940 pkt.), Robert Buszka (4500 pkt.), Zbigniew Smereka (4450 pkt.), Lucjan Zięba (4120 pkt.), Roman Gacek (4070 pkt.), Sebastian Omachel (4010 pkt.).  W gronie juniorów pierwsze miejsce przypadło Piotrowi Kolobiusowi (4520 pkt.), przed Tomaszem Lepiorzem (3770 pkt.), i Pawłem Tarnowskim (3340 pkt.).W kategorii kadetów wygrał N.Posmyk (3565 pkt.). Miejsce drugie przypadło Jakubowi Grochowskiemu a trzecie Janowi Smerece. Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.