Ciężki czas

13.04.2004 00:00
Pod koniec marca zapaśnicy z Unii Racibórz i LKS Owsiszcze brali udział w kolejnym Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym i Mistrzostwach Śląska.
27 marca w Katowicach odbyły się kolejne Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne i Mistrzostwa Śląska Młodzików. Startowali w nich raciborscy zapaśnicy oraz kadrowicze z Owsiszcz. Drużynowo Unia zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Olimpię Siłę Mysłowice i rudzką Pogoń. Trenerami poszczególnych grup byli Piotr Szczeponiok, Adam Jaroszek i Piotr Smołka.

W grupie dzieci dla Unii pierwsze miejsca zajęli Mateusz Oliwa (kat. 27 kg), Szczepan Kobylarz (29 kg), Łukasz Przybyła (42 kg), Patryk Sitkowski (47 kg) i Szymon Brzeziński (73 kg). Drugie miejsca zajęli Arek Gucik (29 kg), Mateusz Złoty (35 kg), Bartek Mulowski (47 kg), Dominik Mazur (53 kg) i Kamil Hadamiec (59 kg), zaś trzecie Jarek Dżedżora (29 kg), Mateusz Szabrański (35 kg). Ponadto czwarte pozycje zajmowali Wadim Łaszewicz (42 kg), Mateusz Pączko (47 kg) - a piąte miejsca zaś Aleksander Kapuścik (29 kg), Kasper Fabian (47 kg) i Radek Wykręt (53 kg).

W grupie młodzików najlepsi byli Patryk Dżedżora - wygrał w kat. 32 kg - oraz Denis Brzezny (drugi w kat. 35 kg) i Mateusz Wolny (też drugi, w kat. 59 kg). Trzeci był w kat. 73 kg Damian Kłosek. Czwarte pozycje zajęli Szymon Iwaniuk (35 kg), Daniel Strachota (42 kg) i Daniel Nowakowski (47 kg). Na piątym miejscu sklasyfikowano Patryka Michniewicza (59 kg), na szóstym Mateusza Klizę (47 kg, a na dziewiątym Łukasza Bloka.

Dwójka zapaśników LKS Owsiszcze w grupie młodzików zajęła miejsca na podium - Roman Mróz wygrał w kat. 47 kg, zaś Adam Trzepak był drugi w kat. 42 kg.

W grupie kadetów Unii trzy drugie miejsca zapewnili swym barwom Krzysztof Strachota (58 kg), Jacek Kneć (69 kg) i Kamil Szymik (85 kg). Czwarte pozycje zajęli poza tym Piotr Żółtański (69 kg) i Wojciech Kudla (76 kg). Z kolei wśród juniorów wygrali swe wagi Rafał Pyka (55 kg), Piotr Kneć (60 kg), Grzegorz Kostka (96 kg) i Wojciech Magdziński (120 kg). Drugie pudło podium zajęli Arek Czerniecki (66 kg), Piotr Morawiec (84 kg) i Józef Karpiński (120 kg). Ponadto czwarte miejsce zajął Wacław Siorak, a szóste Aleksander Siorak (obaj kat. 84 kg).

Z kolei grupa zapaśnicza LKS Owsiszcze wzięła udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LKS w Janowie Lubelskim. W grupie kadetów Bernard Kolonko był piąty w kat. 46 kg, a Dariusz Pientka siódmy w kat. 76 kg. W grupie juniorów o podium otarł się Stefan Fiegler - był czwarty w kat. 84 kg). Mateusz Horny zajął ósmą pozycję, Piotr Kolonko dziesiątą, a jego brat Wiktor dwunastą - wszyscy startowali w kat. 74 kg. Trenerem grupy jest Julian Bolewski.