Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wierność i miłość

06.04.2004 00:00
Kolejna para - Berta i Ignacy Borusiakowie - obchodziła w Raciborzu jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odwiedziliśmy ich w domu razem z prezydentem miasta Janem Osuchowskim i kierownikiem USC Bea-tą Bańczyk, którzy wręczyli im list gratulacyjny, kwiaty i bon towarowy, jako upominek od władz miasta.
Państwo Borusiakowie pobrali się 18 marca 1949 roku. Pani Berta pochodzi z Pietraszyna, jej mąż z Poznania. Poznali się w rodzinnej miejscowości jubilatki w 1946 r. Służyłem w Wojskach Ochrony Pogranicza w Pietraszynie. Często w różnych sprawach zwracałem się do sołtysa wsi, a był to ojciec Berty. Zarówno jej rodzina, jak i ona sama ogromnie mi się spodobali. Byłem pod wrażeniem. Później wyjechałem do Zgorzelca, gdzie przebywałem rok, ale o niej nie mogłem zapomnieć. Wróciłem i oświadczyłem się - wspomina pan Ignacy. Mają troje dzieci - dwie córki i syna - wszystkie wyjechały niestety za granicę, toteż zostali w Raciborzu sami. Doczekali się też czworga wnucząt. Chyba najlepszą receptą na szczęśliwe, trwałe małżeństwo jest ustępowanie sobie i unikanie kłótni - uśmiecha się pani Berta.
 

Gratulujemy jubilatom i życzymy doczekania kolejnego jubileuszu w dobrym zdrowiu.

E.H.

  • Numer: 15 (625)
  • Data wydania: 06.04.04