Puchar z „poprawczaka”

23.03.2004 00:00
Jak co roku, Mariusz Zychma i Piotr Madera - wychowawcy z Zakładu Poprawczego w Raciborzu, zorganizowali w Hali OSiR turniej piłki siatkowej dla młodzieży gimnazjalnej. Zawody odbyły się 17 marca.
Udział wzięło 7 drużyn: pięć raciborskich gimnazjów, goście z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Krzyżanowic oraz wychowankowie Zakładu Poprawczego jako G6. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, grając systemem „każdy z każdym”. W finale spotkały się G3 (prowadzone przez W.Galińskiego i R.Wypióra) z G4 (opiekun - R.Sochacki). Ekipa „trójki” wygrała 2:0 (25:20 i 25:17) i zdobyła Puchar Dyrektora Zakładu Poprawczego. Trzecie miejsce wywalczyli wychowankowie tego zakładu pokonując G1 2:1 (13:25, 25:12, 15:12). Najbardziej cieszy sportowa atmosfera w całym turnieju. Podziękowania za  wsparcie należą się zastępcy dyrektora Zakładu Poprawczego w Raciborzu Grzegorzowi Bulendzie i Wydziałowi Edukacji, Kultury i Sportu UM, który reprezentował na imprezie Aleksander Pordzik - podkreślił Piotr Madera, który kolejne takie zawody zapowiada na wiosnę przyszłego roku.