Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Ofiaruj mi życie

16.03.2004 00:00
 Diagnoza lekarzy z Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu zabrzmiała dla 23-letniego Mariusza Mogielnickiego jak wyrok. Treœć oœwiadczenia lekarskiego brzmiała: „ostra białaczka limfoblastyczna”.
W jednym momencie dla tego młodzieńca z Głubczyc zawalił się cały œwiat, runęły marzenia i plany na przyszłoœć. Jedynš szansš na uratowanie jego życia było zastosowanie chemioterapii. Kolejnym etapem mojego leczenia jest przeszczep szpiku, dlatego lekarze postanowili wykonać u mnie jego autotransplantację - tłumaczy Mariusz. Na podstawie badań chorego oraz członków jego rodziny nie znaleziono dawcy szpiku dla pacjenta. Autotransplantację zaplanowano na marzec lub kwiecień tego roku.
 

Po tym zabiegu Mariusz przez długi okres będzie przyjmował leki niezbędne dla życia, które niestety sš bardzo drogie a szpital nie zapewnia ich dofinansowania. Pokrycie kosztów znacznie przewyższa możliwoœci finansowe jego rodziny. Dlatego też zwracam się z ogromnš proœbš do życzliwych osób o pomoc finansowš, dzięki której będę mógł dalej żyć - mówi. Z góry dziękuję wszystkim za okazanš pomoc i za każdš, nawet najdrobniejszš wpłatę. Być może Wasz dar serca będzie dla mnie darem życia - dodaje mężczyzna.
 Wszelkie wpłaty można dokonać na konto: Oœrodek Pomocy Społecznej, ul. Pocztowa 6a, 48-100 Głubczyce. Nr konta: 71 109002154 0000 0001 0194 4524 (z dopiskiem: Leczenie Mariusza Mogielnickiego).

E.Wa

  • Numer: 12 (622)
  • Data wydania: 16.03.04