Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Ortografia na wesoło

02.03.2004 00:00
Dyktando pod takim hasłem zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu w ramach akcji „Zima w mieście”.
Dyktando w bibliotece miało być połączeniem zabawy i nauki - mówi Krystyna Komarek, kierownik wypożyczalni głównej i pomysłodawczyni zabawy. Tekst dyktanda został zaczerpnięty z popularnej niegdyś książki Witolda Gwoździka „Ortografia na wesoło”.
   
W skład komisji, czuwającej na przebiegiem dyktanda weszły Mał-gorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP, Krystyna Komarek, Alicja Pożeczkowska i Krystyna Praszelik.
   
W ortograficznym pojedynku wygrała Małgorzata Wysocka z G-3. Drugie miejsce zajęłą Olga Francuz, także uczennica G-3. Obie prace były bezbłędne, druga z nich zawierała tylko błąd interpunkcyjny. Dorota Rybińska z Gimnazjum Dwujęzycznego była trzecia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pisałam dotychczas wiele dyktand, ale to było jednym z najtrudniejszych - przyznaje Olga. Najwięcej trudności sprawiła mi interpunkcja. Magda twierdzi, że to fajna zabawa. Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe, ufundowane przez raciborską bibliotekę.

(A.P.)
  • Numer: 10 (620)
  • Data wydania: 02.03.04