Szlifowanie formy

17.02.2004 00:00
Młodzież startująca w barwach Dębu Brzeźnica zaliczyła parę ważnych imprez, rozpoczynających tegoroczne zmagania wolniaków. Dziewczęta startowały w Mistrzostwach Śląska, chłopcy zaś w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym. Najlepsze z kolei zawodniczki klubu pojechały na turniej Pole Open.
Bardzo dobrze wypadła na zaliczanych do klasyfikacji WTK zawodach w Dąbrowie Górniczej grupa najmłodszych wolniaków brzeźnickiego klubu. Zwycięsko zakończyli rywalizację w swych kategoriach Ryszard Nowak (32 kg), Jacek Bileński (47 kg) oraz Paweł Drzerżoń (35 kg) - ten ostatni został zresztą uznany za najlepszego zawodnika dąbrowskiego turnieju, a doskonałą formę wykazał także jako klasyk w raciborskim turnieju Mistrzostw Śląska. Srebrne medale z WTK przywieźli ponadto Mateusz Wardęga (kat. 29 kg) oraz Marcin Tumula (kat. 38 kg).

Eksperymentalny występ najmłodszych podopiecznych Krzysztofa Ołenczyna w Raciborzu podczas Mistrzostw Śląska 7 lutego także przyniósł klubowilaury. Paweł Drzerżoń i Ryszard Nowak wygrali swe kategorie, trzecie miejsce zajął zaś Jacek Bileński, a czwarte Marcin Tumula.

Równolegle ze zmaganiami chłopców ruszył tegoroczny cykl zawodów dziewcząt. W Rudzie Śląskiej wystartowały trzy najmłodsze zawodniczki Dębu. Monika Ołenczyn wygrała w kat. 35 kg, Justyna Ratyńska zaś w kat. 65 kg - jej siostra Sabina zdobyła natomiast brązowy medal w kat. 35 kg.

Bardzo ważne zawody, będące kolejną próbą sił dla kandydatek „olimpijskich” Dębu, zaliczały w ubiegły weekend w Siedlcach najstarsze zawodniczki. Barbara Kołek startowała w Wiosennym Pucharze Polski w grupie kadetek (49 kg) i zajęła drugie miejsce - a startowały w jej wadze aż 24 rywalki. Wkrótce wystąpi także w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Bielawie (5-7 marzec). Sylwia Bileńska (55 kg) i Arletta Wałkuska (63 kg) zajęły Siedlcach, podczas silnie obsadzonego turnieju Pole Open w swoich kategoriach siódme miejsca. Obie zostały już wcześniej nominowane do Akademickich Mistrzostw Świata, które mają się odbyć w Łodzi na początku czerwca. Bileńska, choć tym razem nie zajęła miejsca w czołówce, została wytypowana do wyjazdu na kolejny przedolimpijski turniej kwalifikacyjny do Tunisu (6-7 marzec) - poprzedni w Atenach wygrała. Pochodząca z Grzegorzowic w gminie Rudnik zawodniczka ma spore szanse na udział w olimpiadzie. Obecnie zawodniczki Dębu są na zgrupowaniu kadry śląskiej w Podegrodziu Bialskim.