Kolejne medale

20.01.2004 00:00
Dobrze zaprezentowali się w drugiej odsłonie halowych mistrzostw Śląska (poprzednio w Spale) juniorzy młodsi i młodzicy raciborskiej „Victorii”. Wśród blisko 300 zawodników, kilkorgu z nich udało się wywalczyć medale mistrzostw.
Zwycięskim dubletem w kategorii młodzików zakończyły się biegi płotkarskie na 60. Złoto zdobyła Martyna Hanczerowska wynikiem 9,54, zaś srebro Magdalena Fiołka rezultatem 9,65 (w biegu eliminacyjnym 9,52). Podobnie było wśród chłopców. Na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Taciak - 8,96. Tuż za nim przybiegł Tomasz Grela - 9,91. Na czwartym miejscu zakończyła konkurs skoku w dal Katarzyna Hyjek - 4,77, która dobrze zaprezentowała się ponadto w biegu na 60 m ppł - 8,47. Czwarta w skoku w dal w kategorii juniorek była Zuzanna Podlas - 5.26. Kolejny dobry występ w skoku wzwyż zanotował na swoim koncie Paweł Tarnowski - powiedział jego trener, jednocześnie w zarządzie „Victorii” pełnomocnik ds. lekkiej atletyki Karol Szynol. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w Spale Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Dotychczasowe starty pozwalają na optymistyczne prognozy. Z pewnością kilku naszym zawodnikom marzyć się będą miejsca na podium. Czy wykorzystają swoją szansę, zobaczymy. Przygotowani są dobrze, więc należy wierzyć w ich sukcesy.