Real wygrał w końcówce

13.01.2004 00:00
Dobiegły końca rozgrywki raciborskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W trzeciej edycji najlepsza okazała się ekipa Realu No Comment, która końcowy sukces wywalczyła w ostatnim spotkaniu.
Edycja trzecia ALPN w końcówce nabrała rumieńców i zakończyła się kapitalnym meczem o mistrzostwo I ligi pomiędzy ekipami Realu No Comment i Katowickiej. Dysponujący znacznie lepszym składem Real musiał ostatni pojedynek wygrać, gdyż rywale w razie remisu mieliby jednak lepszy bilans bramkowy. Początkowo „realowcy” odskoczyli na dwie bramki, ale jeszcze przed przerwą niesieni dopingiem garstki swych fanów gracze Katowickiej wyrównali. Po przerwie Real co rusz odskakiwał na jednobramkowe powadzenie, ale przeciwnicy nie dawali się tak łatwo stłamsić. Dopiero w końcówce większe doświadczenie zespołu Realu, mającego w składzie kilku graczy ligowych teamów z okolicy zdołali wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrać 7:4. Głównie za sprawą Marcinkowskich - Ireneusza i Mariusza, którzy zdobyli w sumie 5 goli, dwa inne dołożyli Michał Sokołowski i Artur Pączko - w zespole Katowickiej snajperem dnia okazał się Rafał Drożdż (3 trafienia), ostatnie dołożył Łukasz Behrendt.

Wicemistrzem I ligi została - korzystając z porażki Katowickiej - ekipa Pędzących Byków. Wygrana aż 13:3 z KMP dała jej awans na drugą lokatę. Spadły do II Ligi dwie ostatnie ekipy - Slumsy i Śródmieście 4 - awansowały natomiast na ich miejsce Ciężkie Czasy i Czarni. Królem strzelców trzeciej edycji w grupie pierwszoligowej został Marcin Hańdziuk z Pędzących Byków (24 bramki), zaś w drugiej Krzysztof Kremzer z Pomnikowej (29 goli).