Międzynarodowa barbórka

01.01.2004 00:00
Bardzo silnie obsadzony był tegoroczny Turniej Barbórkowy w Katowicach, na którym tradycyjnie już występowali zapaśnicy MKZ Unia Racibórz. W imprezie wzięły udział nie tylko krajowe ekipy, ale też zawodnicy z Niemiec i Czech.
Unia wystawiła reprezentantów we wszystkich kategoriach wiekowych, których prowadzili trenerzy Piotr Smołka, Adam Jaroszek i Piotr Szczeponiok. W grupie dzieci i młodzików pierwsze miejsca zajęli Łukasz Przybyła (kat. 42 kg) i Mateusz Wolny (53 kg). Drugie miejsca przypadły w udziale Jarkowi Dżedżorze (27 kg) i Denisowi Brzeznemu (35 kg), zaś trzecie Patrykowi Sitkowskiemu (47 kg) i Danielowi Strachocie (38 kg). O jedno miejsca za podium uplasował się z kolei Mateusz Złoty (32 kg), szóste miejsce wywalczył ponadto Mateusz Kliza (47 kg), a ósme Daniel Nowakowski (42 kg).

W stawce kadetów medale brązowe zdobyli tego dnia Kamil Szymik (76 kg) oraz Przemysław Chomicki (50 kg) - pozostali zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach. Krzysztof Strachota był ósmy w kat. 54 kg, Jarosław Burek siódmy w kat. 63 kg, zaś Artur Lewkowicz dziesiąty w kat. 69 kg.

Znacznie lepiej spisali się na matach katowickiego tytana juniorzy i seniorzy, dodając raciborskiej ekipie punktów w klasyfikacji generalnej - dzięki czemu zakończyła turniej na trzecim miejscu. Grzeogorz Bulak wygrał w kat. 60 kg, podobnie Grzegorz Kostka (96 kg) i Wojciech Magdziński (120 kg). Trzecią pozycję wywalczył też Piotr Smołka (120 kg) - tuż za podium uplasowali się z kolei Arkadiusz Czernecki (66 kg), Piotr Morawiec (84 kg) i Józef Karpiński (120 kg).