Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Otwarte drzwi

12.03.2003 00:00
W sobotę, 1 marca, w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich odbył się Dzień Otwartych Drzwi.
Tego dnia wszyscy rodzice uczniów szkoły oraz przedszkolaki z pobliskich przedszkoli wraz ze swoi-mi rodzicami mogli uczestniczyć w kilku lekcjach otwartych, obejrzeć mini playback show przygotowany przez uczniów szkoły, zwiedzić całą szkołę oraz porozmawiać z kadrą pedagogiczną.

Nauczyciele zaprezentowali rodzicom swoje dydaktyczne osiągnięcia oraz nowoczesne metody pracy z uczniami. Pokaz wykorzystania chusty „klanza” do zajęć lekcyjnych przeprowadziła Ewa Porwal, a Małgorzata Rymarowicz-Głąb na historii zaprosiła uczestników na „Wycieczkę do starożytnego Rzymu”. Lekcje z nauczania początkowego odbyły się w klasach trzecich i były prowadzone przez nauczycielki: Izabelę Lechowicz, Danutę Ruczaj i Magdalenę Stolarz.

W sali do lekcji języka polskiego Barbara Wróbel przeprowadziła zajęcia pod hasłem „Czy znasz gwarę śląską?”. Zaproszeni goście mogli także obejrzeć lekcję przyrody Danuty
Skóry na temat „Nie tylko rydze i maślaki” oraz uczestniczyć w zajęciach pod hasłem „Poznajemy państwa Unii Europejskiej” prowadzonych przez B. Gładysz w pracowni komputerowej.

Podczas spotkania funkcjonowała szkolna kawiarenka, a w niej królowały wypieki cukiernicze rodziców, którymi częstowani byli wszyscy przybyli.

E.Wa
  • Numer: 11 (570)
  • Data wydania: 12.03.03