Wyjazdowe zwycięstw

29.01.2003 00:00
Ostatni mecz w zasadniczej rundzie rozgrywek II grupy II ligi siatkarze „Rafako” rozgrywali w Lublinie. Miejscowy „Cukrownik” przestał już tylko być dostarczycielem punktów dla innych drużyn. Z niepokojem więc oczekiwaliśmy na wieści z Lublina.
Nasi siatkarze jednak nie zawiedli wygrywając całe spotkanie 3:1. Zdaniem trenera Dariusza Daszkiewcza zwycięstwo jego drużyny było jak najbardziej zasłużone. Po wygraniu pierwszych dwóch partii, w trzecim secie nastąpiło lekkie rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze wygrywając go do 19. Czwarta odsłona spotkania to ponownie przewaga raciborzan i zwycięstwo do 18. W „Rafako” na najwyższe noty zasłużyli: libero Marcin Ratajczak i rozgrywający Paweł Wrzeszcz. Szkoda tylko, że drużynę... opuścił Jakub Michalak.

Liderem tabeli pozostał zespół SPS „Automark” Zduńska Wola (31 pkt). Rafako zajęło ostatecznie ósme miejsce z dorobkiem 21 pkt.

Po tych spotkaniach w rozgrywkach nastąpi dwu tygodniowa przerwa. Po niej mecze w play offie. Drużyna „Rafako” walczyć będzie w grupie o utrzymanie się w II lidze.
„Cukrownik” Lublin - „Rafako” Racibórz 1:3 (15:25, 21:25, 25:19, 18:25).
Cukrownik: Orlik, Kałdonek, Kaliński, Chruścicki, Krzyszczak, Janczarek, Bagniuk (libero), Girgiel, Kamiński. Rafako: P. Wrzeszcz, A. Kabziński, P. Banak, M. Tolewski, A. Śmiatek T. Surtel, M. Ratajczak (libero), G.Barciak. Trener: Dariusz Daszkiewicz, kier. drużyny: Mirosław Banak, lekarz: B. Hanslik, masażysta: M. Sroka.