Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Cieszy zwycięstwo

15.01.2003 00:00
Siatkarze „Rafako” we własnej hali 8 stycznia wygrali ważny dla układu tabeli mecz. Pokonali po emocjonującej grze „Bustana Mechanika” Nysa 3:1. Rywal jednak nie „sprzedał tanio skóry”.
Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gości do 19. Trener Daszkiewicz dwukrotnie przerywał grę, by uspokoić swoich zawodników i przekazać im uwagi szkoleniowe. Nie poskutkowało to jednak. Beznadziejny wręcz odbiór, słaby blok, a na dodatek Konrad Prusakowski doznał kontuzji i nie wystąpił już do końca spotkania.

Drugi set rozpoczął asem serwisowym Paweł Wrzeszcz. Duże ożywienie wniósł wprowadzony na parkiet A. Śmiatek, który skutecznie atakował i dobrze grał w bloku. Zdarzały się raciborzanom jednak błędy, szczególnie w ataku. A że rywale pokazywali także dobrą siatkówkę, set do końca trzymał w napięciu. Wygrało Rafako do 23. Trzecia partia beż historii. Do 16 wygrywają podopieczni D. Daszkiwicza. Dobrze gra w dalszym ciągu Śmiatek, asami serwisowymi popisuje się Kabziński. Na parkiecie rządzi i dzieli Paweł Wrzeszcz.

Czwarta partia spotkania do stanu 10:10 miała wyrównany przebieg. Później dobry blok, zagrywka i skuteczne ataki, przede wszystkim ze środka Surtela sprawiły, że Rafako objęło prowadzenie 17:13. W końcowej części seta gra się wyrównała. Skutecznym atakiem zakończył jednak zwycięskie spotkanie najlepszy na parkiecie kapitan raciborzan Paweł Wrzeszcz.
„Rafako” Racibórz - „Bustan Mechanik” Nysa 3:1 (20:25, 25:23, 25:16, 25:23)
„Rafako” Racibórz: P. Wrzeszcz (kpt), P. Banak, G. Barciak, M. Gonsior, A. Kabziński, J. Michalak, K. Prusakowski, M. Ratajczak (libero), T. Surtel, M. Tolewski. Trener: D. Daszkiewicz, kierownik drużyny: M. Banak, lekarz. B. Hanslik, masażysta: M. Sroka. „Bustan Mechanik” Nysa: R. Nowak, M. Ostrowski, P. Szczurek (kpt.), K. Gałecki, J. Dunaj, M. Sawlewicz, S. Krypel (libero), S. Kukurowski, M. Mierzwiński, Ł. Ziółkowski. Trener: H. Bejczuk, II trener K. Gałecki. Sędziowali: M. Kolendowski (Kraków), P. Nowak (Kraków), liniowi: K. Dusza, G. Skowroński, sekretarz: J. Sołtys, spiker: P. Kielar.

Kolejny mecz siatkarze „Rafako” rozegrają w Spale 15 stycznia (środa), natomiast w sobotę 18 stycznia spotkanie w hali OSiR-u przy ul. Łąkowej z „Samasem” Zduńska Wola.

W miniony weekend korzystając z wolnego terminu drużyna „Rafako” wystąpiła w Opawie w turnieju zorganizowanym w ramach partnerskiej współpracy między Raciborzem i Opawą. Rywalami raciborzan był „Ostroy” Opawa - lider I ligi i „Katarzynki” Opawa - II liga. W przegranym po wyrównanej walce meczu z „Ostryem” 1:3, zespół „Rafako” pokonał 3:0 „Katarzynki” i zajął drugie miejsce w tym ciekawym turnieju.