środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Barbórkowi medaliści

18.12.2002 00:00

Sporym osiągnięciem zakończył się dla trzech młodych zapaśników LKS Owsiszcze ostatni tegoroczny start w imprezie ogólnopolskiej. W XI Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym w Katowicach Roman Mróz zajął pierwsze miejsce w grupie dzieci, startując w kategorii wagowej 42 kg. Drugie miejsce zajął z kolei w kat. 73 kg młodzików Dariusz Pientka, a trzecie w kat. 35 kg Adam Trzepak. W grupie kadetów trener Julian Bolewski wystawił Wiktora Kolonkę - sklasyfikowano go na dwunastej pozycji w kat. 63 kg. W grupie seniorskiej najlepiej spisał się Artur Wojtaszek był piąty w kat. 55 kg. Piotr Kolonko zajął ostatecznie czternaste miejsce w kat. 74 kg, a Stefan Fiegler dziesiąte. Na ósmej pozycji zakończył rywalizację z kolei Mateusz Horny w kat. 60 kg.

Nieco wcześniej grupka zapaśnicza z Owsiszcz wzięła udział w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Dzieci w stylu wolnym w Dąbrowie Górniczej. Tamże Adam Trzepak zajał trzecie miejsce w kat. 35 kg. Startowały też dwie dziewczyny Sylwia Liszka była druga w kat. 45 kg, zaś Sylwia Pańczyk w kat. 65 kg była czwarta.