środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Odczarowana hala OSiR-u

04.12.2002 00:00
Udało się wreszcie wygrać siatkarzom „Rafako” mecz we własnej hali. Pokonali oni 3:1 ostatni zespół w tabeli „Cukrownika” Lublin.

Ostatnie w tej rundzie spotkanie II ligi obserwowało mniej niż zwykle kibiców. Konkurencją i to nie byle jaką, były przede wszystkim, transmitowane w TV zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich z udziałem Adam Małysza. Kibice w zasadzie nie mają czego żałować, bo oprócz wreszcie odniesionego i oczekiwanego od dłuższego czasu zwycięstwa we własnej hali przy ul. Łąkowej, nic się nie działo, co by mogło przynieść emocje. Pierwszy przegrany do 22 set, pokazał raciborzanom, że to nie przelewki i nie można lekceważyć rywala. „Cukrownik” co prawda zamyka ligową tabelę, ale w pierwsze partii, właśnie goście z Lublina okazali się bardziej zdecydowani i konsekwentni w grze. Druga odsłona spotkania po wyrównanej walce zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Dariusza Daszkiewicza. Przegrana w tym secie załamała na tyle lublinian, że kolejne partie stały się łupem drużyny „Rafako”.

Siatkarze nie będą mieli przerwy w rozgrywkach. Już 7 grudnia rozpoczynają II rundę. „Rafako” w meczu wyjazdowym zmierzy się ze „Skrą” II Bełchatów.
„Rafako” Racibórz - „Cukrownik” Lublin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:15)
„Rafako”: P. Wrzeszcz, T. Surtel, A. Kabziński, P. Banak, A. Śmiatek, J. Michalak, M. Ratajczak (libero), M. Tolewski, K. Prusakowski, A. Kurdziel, G. Barciak, M. Gonsior. Trener: D. Daszkiewicz, kierownik drużyny: M. Banak, lekarz: dr Hanslik, terapeuta: M. Sroka. „Cukrownik” Lublin: A. Orlik, Ł. Chrościcki, P. Kaciński, P. Giergiel, T. Krzyszczak, A. Jantarek, M. Kołdonek (libero) Z. Bartkiewicz, A. Wieczernik. Trener: Z. Bartkiewicz. Sędziowie: R. Surdej, P. Nowak, K. Dusza, G. Skowroński, J. Sołtys. Informator: P. Kielar.