środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Dwa medale

04.12.2002 00:00

Grupa zapaśników Unii startowała w ubiegly weekend w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Mysłowicach. Największy sukces odniósł tam Grzegorz Kostka, zdobywając srebrny medal.

W silnie obsadzonej imprezie wzięło udział 123 zawodników z 25 krajowych i zagranicznych klubów. Grzegorz Kostka zdobył srebrny medal dla barw Raciborza - w finale kategorii 84 kg przegrał jedynie z greckim zapaśnikiem Theodorem Tounousidisem. Brązowy medal przywiózł z kolei Piotr Kneć, walczący w kat. 55 kg. Pozostali unici spisywali się słabiej - najwyżej uplasował się Józef Karpiński w kat. 96 kg, kończąc zawody jako piąty. Szósty był z kolei w kat. 55 kg Grzegorz Bulak, dziesiąty w kat. 74 kg Aleksander Siorak. Na dwunastych pozycjach plasowali się zaś Arkadiusz Czernecki (60 kg) i Wacław Siorak, na czternastym Jacek Żółtański (obaj (74 kg) - siedemnasty był Daniel Skupnik (66 kg), a dziewiętnaste lokaty zajmowali Aleksander Wolny (74 kg) i Piotr Morawiec (84 kg) Drużynowo Unia zajęła szóste miejsce.