Czwartek, 9 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Walka wicemistrzów

04.12.2002 00:00

Grupa Dębu Brzeźnica przywiozła kilka kolejnych medali z imprezy ogólnopolskiej. Tym razem z Kraśnika, gdzie podopieczni trenerów Krzysztofa Ołenczyna i Huberta Skorni walczyli w Międzynarodowym Pucharze Polski kadetów i juniorów. Przyjechało tam walczyć o medale prawie trzystu młodzieżowców z 45 polskich i zagranicznych klubów.

Kadra Dębu wystąpiła na tych zawodach w siedmioosobowym składzie. Najlepiej spisali się Dawid Solich - który został wicemistrzem juniorów w kat. 76 kg oraz Jarosław Kołek, kończąc zawody z brązowym medalem w juniorskiej kat. 58 kg. Wicemistrzowski tytuł wywalczyła poza tym Barbara Kołek jako kadetka w kat. 45 kg. Pozostali zawodnicy - Mirosław i Adrian Bulakowie, Krzysztof Bileński i Zbigniew Nowak zajmowali punktowane pozycje.
Wsparli śląską kadrę

Zapaśnicy Dębu tydzień wcześniej brali też udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Dąbrowie Górniczej. Startowali tam Adrian Bulak, Mirosław Bulak, Zbigniew Nowak, Dawid Solich - w sumie zaś śląska ekipa liczyła dziewięciu zawodników. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce, ulegając jedynie ekipie lubelskiej i zachodniopomorskiej.