Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Czołówka w memoriale

20.11.2002 00:00

Adam Trzepak i Roman Mróz zajęli miejsca na podium w XVIII edycji Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. R. Dworoka w Mysłowicach. Podopieczni trenera Juliana Bolewskiego z LKS Owsiszcze wypadli najlepiej z całej kadry klubu, uczestniczącej w tych prestiżowych zawodach. Trzepak wywalczył pierwsze miejsce w kategorii 35 kg, natomiast Mróz był trzeci w kategorii 42 kg - obaj startowali w grupie dzieci.

Pozostali zawodnicy podraciborskiego klubu także zajmowali punktowane miejsca - dzięki czemu drużyna uplasowała się na 7 miejscu w gronie 14 startujących klubów. W kategorii młodzików Dariusz Pientka był czwarty (kat. 73 kg), zaś w rywalizacji kadetów piąte miejsca zajmowali Wiktor Kolonko (kat. 69 kg) i Stefan Fiegler (kat. 76 kg). Czwarty w grupie juniorów - seniorów był ponadto Mateusz Horny (kat. 66 kg), a piąty Piotr Kolonko (kat. 74 kg). W imprezie wzięło udział 128 zapaśników. Najbardziej zadowolony jestem z formy Adasia i Romka, ale pozostali też zajmowali punktowane miejsca. Dobrze wypadli w rywalizacji z seniorami Mateusz i Piotr. Może i byłoby jeszcze lepiej z wynikami, gdybyśmy przygotowania mogli prowadzić w lepszych warunkach - skomentował występ trener zapaśników. Na razie bowiem do dyspozycji mają wciąż niezbyt obszerne pomieszczenia w budynku klubowym LKS oraz świetlicy wiejskiej. Tam też trenują przed ostatnim tegorocznym turniejem - grudniową Barbórką.