Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Reprezentantki z Brzeźnicy

20.11.2002 00:00

Kolejny raz zapaśniczki Dębu Brzeźnica potwierdziły wyborną formę, utrzymującą się w tym roku na wysokim poziomie. W Cherson, na Międzynarodowych Zawodach FILA Juniorek Grupy A Sylwia Bileńska i Arletta Wałkuska stanęły na najwyższym podium. Z kadry reprezentacji Polski, liczącej w tych zawodach 6 juniorek, obie zawodniczki Dębu wypadły najlepiej i przyczyniły się do zdobycia medali najważniejszej barwy - w sumie polskie dziewczyny przywiozły 3 złote i jeden srebrny krążek. Impreza była silnie obsadzona drużynami narodowymi grupy A - oprócz Polek startowały Ukrainki, Litwinki i Łotyszki.

Sylwia Bileńska po udanym występie w Oslo przeniosła się wraz z kadrą reprezentacyjną zapaśniczek na Ukrainę, by wystąpić w Cherson na kolejnym turnieju FILA. Startowała w kat.55 kg, wygrywając wszystkie swe walki. Sylwia, żeby zdobyć złoty medal w finale, musiała stoczyć aż osiem walk. Siedem z nich wygrała przez położenie na łopatki, a w ostatniej, finałowej walczyła chyba najkrócej - zaraz na początku zdobyła technicznie 5 punktów i ostatecznie zwyciężyła z dużą przewagą - poinformował prezes Dębu Janusz Gałązka. Arletta również wygrała w swojej kategorii 63 kg wszystkie walki i podobnie zdobyła złoty medal. Wysoka forma brzeźniczanek ma dla nich duże znaczenie - są bowiem powoływane do kadry olimpijskiej Ateny 2004. Obie zapaśniczki są obecnie studentkami Wyższej Szkoly Zawodowej w Raciborzu.