Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Tylko remis w Kietrzu

14.08.2002 00:00

Tylko jeden punkt zdołali wywalczyć piłkarze „Włókniarza” Kietrz w rozpoczętych rozgrywkach III ligi. Na własnym boisku podopieczni Wiesława Korka pomimo ogromnej przewagi nad Lechem/Zrywem Sulma Zielona Góra nie potrafili jej przypieczętować zwycięstwem. Goście od początku meczu skryci za podwójną gardą groźnie kontratakowali. Jedna z nich zakończyła się zdobyciem w 32’ bramki przez Pochylskiego, który z rzutu wolnego pokonał bramkarza gospodarzy Podolaka. Trzy minuty później strzałem głową wyrównał Trzeciak. Raziła jednak nieporadność pod bramką zielonogórzan piłkarzy „Włókniarza”. Tak więc do przerwy widniał wynik remisowy 1:1. Po zmianie stron nadal przeważali gospodarze, ale bramkę zdobyli goście po główce w 60’ Juszkiewicza. Remis dla „Włókniarza” uratował przepięknym strzałem w górny róg bramki z 25 m. Jasiński.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Marszałek Sejmiku Opolskiego Ryszard Galla wręczył prezesowi „Włókniarza” Marianowi Konopce odznakę „Zasłużonego Dla Województwa Opolskiego”.
Skład „Włókniarza”: Podolak - Hanzel, Gąsior, Sosna, Marcikowski, Kłoda (72’ Kondzielnik), Jasiński, Trzeciak (84’ Drożdż), Wojtyła, Jurok, Kowalczyk (65’ Makarski). Trener: Wiesław Korek.