Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Po akcji do konserwacji

07.08.2002 00:00
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Raciborzu zakończył swój udział w tegorocznej akcji „Lato w mieście 2002”. Rozegrano tu turnieje koszykówki, tenisa stołowego oraz szachów. Teraz ośrodek jest remontowany.

Finał turnieju w piłce koszykowej odbył się 30 lipca. Zwyciężył zespół „Ich pięcioro” w składzie: Adrian Koczy (kapitan), Michał Kitzinger, Patryk Ostrowski, Jarek Mularski, Andrzej Kiciak. Drugie miejsce zajął „Celtics”, którego kapitanem był Łukasz Bunio. Trzecią pozycję zdobyła, ekipa „Obojętni”, gdzie grała Małgorzata Morka, mająca za sobą występy w lidze uniwersyteckiej w USA. Ogółem w zawodach koszykówki startowało 5 ekip. Między 22 a 26 lipca odbyły się kwalifikacje do finału.

W tenisa stołowego grano w MOS w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy był Dawid Mosek, wśród gimnazjalistów Fryderyk Dąbal. Zawody odbyły się 29 i 31 lipca

W turnieju szachowym, który wieńczył akcję wakacyjną w MOS (2.08) wzięło udział 10 zawodników - 9 chłopców i dziewczyna. Tu również obowiązywały kategorie wiekowe. Wygrali: Michał Obruśnik (SP) i Fryderyk Dąbal (Gimnazjum). Puchar przypadł również jedynej dziewczynie - Joannie Kasprzykowskiej.

Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez raciborski Urząd Miasta. MOS w sierpniu będzie remontowany. Wszystkie drewniane okna zastąpi PCV. Parkiet zos-tanie pokryty nową warstwą lakieru. Konserwacja sali gimnastycznej zakończy się
jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego.