Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Lato ze wstążką

12.06.2002 00:00
Motyw wstęgi był kluczem do sukcesu w letniej edycji konkursu na logo akcji wypoczynku w mieście. Drugi raz tryumfowała w tej graficznej zabawie Aleksandra Gładysz z Gimnazjum nr 3.

Logo wymyślone przez uczennicę pojawi się na plakatach informujących o akcji „Lato w mieście 2002”. Po raz pierwszy projekt wybrano w głosowaniu internetowym. Wcześniej jury wyselekcjonowało dziesięć prac spośród złożonych na konkurs. Ogółem głosowało blisko 600 osób, z czego 171 na zwycięskie logo. Aleksandra Gładysz wygrała już raz taki konkurs - zimą 2001 roku. Siadłam przy domowym komputerze i jakoś samo się wymyśliło - skwitowała swój sukces gimnazjalistka. W nagrodę otrzymała od Almar Electronics słownik multimedialny i słuchawki. „Nowiny Raciborskie” obdarowały książkami o internecie i obsłudze komputera najlepszego w konkursie ucznia szkoły podstawowej, który zajął miejsce poza pierwszą trójką - Bartka Tersiaka. Zrobiłem kilka projektów, ale ten z basztą i słońcem uznałem za  najlepszy - powiedział uczeń klasy 6 „c” z SP 18. Pełne wyniki zabawy z logo można znaleźć na stronie www.rapi.pl. Jesienią kolejna edycja konkursu, który organizuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Racibórz.

(ma.w)

  • Numer: 24 (532)
  • Data wydania: 12.06.02