Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Pamięć trenowana

22.05.2002 00:00
W Centrum Treningowym Wojakowskich w Zakresie Rozwoju Pamieci, Koncentracji Uwagi i Inteligencji oddziale w Raciborzu odbyła się, 16 maja, otwarta lekcja, w której uczestniczyli oprócz dzieci rodzice. Mogli zapoznać się z metodami pracy Grażyny i Marka Kwietniów, którzy prowadzą tę placówkę już od 7 lat.

Do Centrum uczęszczają nie tylko dzieci z Raciborza, ale i z Wodzisławia, Głubczyc oraz Rydułtów. Treningi koncentracji i pamięci sprawiają, że łatwiej jest przyswajać sobie wiedzę. Potwierdzają to zarówno uczniowie, jak i rodzice obserwujący postępy swoich pociech w szkole. Łatwiej zapamiętuję wiedzę przekazywaną mi przez nauczycieli, szczególnie jeśli chodzi o daty, fakty z historii, geografii, biologii. Pomaga mi to też przy nauce języków obcych  - zwierza się Justyna Pawlikowska. Widzę różnicę, jeśli chodzi o ilość czasu, który moja córka Helena poświęca na naukę w domu. Osiąga dobre wyniki przy mniejszym wysiłku, łatwiej się koncentruje. Przyjeżdża aż z Rydułtów, bo nigdzie bliżej nie ma tego typu szkoły. Naprawdę warto, przekonałem się o tym - potwierdza Marek Kopernok, jeden z ojców obecnych na czwartkowym spotkaniu 16 maja. Podsumowano wówczas również olimpiadę pamięciową. W grupie kl. II - IV szkół podstawowych I miejsce zajął Piotr Rożnowski, II - Mateusz Lejczak, III  Maciej Machalski. W grupie klas V-VI - I m. zdobyła Roksana Kwiecień, II Nicol Jambor, III  Karolina Stolarz. W grupie uczniów szkół gimnazjalnych I m. przypadło Barbarze Kozowy, II - Kacprowi Haraczowi, III - Magdalenie Dostatni, zaś w grupie uczniów szkół średnich I m. zajęła Beatrycze Jambor, II Helena Kopernok i III Justyna Pawlikowska. Wymienione osoby otrzymały dyplomy i nagrody. Zakwalifikowały się do kolejnego etapu olimpiady, która odbędzie się 25 maja tego roku w Warszawie. Uczniowie Grażyny i Marka Kwietniów od lat osiągają znaczące pozycje na etapie ogólnopolskim, czego im i w tym roku życzymy.

Ewa Halewska

  • Numer: 21 (529)
  • Data wydania: 22.05.02