Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

Sześciolatek zdobywcą pucharu

08.05.2002 00:00
Michał Wojtak z Przedszkola nr 13 został zdobywcą Pucharu Prezydenta Rudy Śląskiej w Otwartych Zawodach Modeli Latających Juniorów i Seniorów, które odbyły się 28 kwietnia na lotnisku w Gliwicach.

Sześcioletni raciborzanin pokonał ponad pięćdziesięciu konkurentów. Jednak nie jest to największy wyczyn młodego modelarza lotniczego. Prowadzony przez swojego dziadka - Jana Wojtaka, już od najmłodszych lat kontynuuje rodzinne tradycje. Pierwsze zwycięstwo odniósł w wieku 2,5 lat, kiedy to wygrał zawody modeli kartonowych pośród 120 startujących zawodników.

Pierwszą Statuetkę Ikara zdobył w wieku czterech lat, zajmując drugie miejsce podczas zawodów o Puchar Polski Modeli Latających Małych Form w Inowrocławiu. Kiedy młody zawodnik w porę otrzymuje odpowiednią pomoc instruktorską, sport może stać się jego niebywałą pasją. Jest to doskonała metoda na rozwój umiejętności i charakteru młodego człowieka, a wspólnie rozwijane pasje najtrwalej umacniają rodzinę - mówi Jan Wojtak, dziadek Michała, który zaszczepił w nim pasję do modeli latających.

Prawie każdy start Michała w zawodach modelarskich przynosi mu kolejne sukcesy. Często staje na podium wśród zwycięzców zawodów nie tylko w swojej kategorii F1G, czyli modeli z napędem gumowym, ale również modeli balonów  i „kartonówek”.  Wraz z wiekiem poprzeczka jego zmagań podwyższa się, co sprawia, że Michał startuje w coraz trudniejszych kategoriach.