Belgia, Niemcy... czas na Francję
W dniu 7 marca 2002 roku Fabryka Kotłów RAFAKO S.A. podpisała z Firmą CT ENVIRONNEMENT, umowę, na mocy której RAFAKO S.A. zobowiązuje się do dostawy i montażu kotła do spalarni odpadów komunalnych w CVE Dunkierka we Francji.
Kontrakt z firmą CT ENVIRONNEMENT jest kolejnym poważnym kontraktem na dostawę kotła do spalarni odpadów. W ciągu ostatnich dwóch lat raciborska firma zrealizowała bądź realizuje podobne inwestycje dla belgijskiej firmy SEGHERS Better Technology z Willebroek oraz dla niemieckiej filii firmy SEGHERS spółki SEGHERS Better Technology Deutschland GMBH z siedzibą w Kaarst. W ramach wszystkich tych kontraktów oprócz projektowania, produkcji i dostaw, RAFAKO jest odpowiedzialne za montaż i nadzór nad rozruchem. Tego typu działalność stanowi ważny element dywersyfikacji standardowego zakresu dostaw RAFAKO. W ten oto sposób RAFAKO przestaje być postrzegane tylko jako firma wytwarzającą kotły, a staje się podmiotem realizującym w sposób kompleksowy potrzeby swoich klientów.
Rynek kotłów do termicznej utylizacji odpadów jest bardzo przyszłościowym i obiecującym rynkiem dla producentów kotłów takich jak RAFAKO S.A. Rozwiązania technologiczne wykorzystywane przy projektowaniu i wykonawstwie tych obiektów należą do najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie i co bardzo ważne - spełniają wszystkie standardy unijne w zakresie ochrony środowiska naturalnego.
Doświadczenie jakie zdobywa RAFAKO S.A. na rynku francuskim i niemieckim a wcześniej na rynku belgijskim oraz szwedzkim, powinno procentować dalszymi zamówieniami na tego typu instalacje, jak również powinno być atutem fabryki w momencie szerszej akceptacji technologii termicznej utylizacji odpadów komunalnych w Polsce, co wydaje się być tylko kwestią czasu. RAFAKO S.A. jest zatem w pełni przygotowane na tę ewentualność, gdyż sprawdzone i obowiązujące rozwiązania za granicą z pewnością będą mogły być zastosowane w naszym kraju. Jest to tym ważniejsze, iż idea ekologicznej, termicznej utylizacji odpadów komunalnych staje się coraz częściej jedyną alternatywą dla przepełnionych składowisk śmieci w Polsce.
Najnowsze komentarze