Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Wygrana Unii, wpadka Peberowu

17.04.2002 00:00

Raciborska Unia najwyraźniej ma patent na wygrywanie w pierwszej połowie. W Bielsku, w pojedynku z miejscową Stalą podopieczni Józefa Golli jeszcze przed przerwą zapewnili sobie wygraną. Najpierw daleki strzał Monety przepuścił golkiper gospodarzy, potem bezlitośnie wykorzystał chwilę nieuwagi obrońców Kopczyński w sytuacji sam na sam - a pod koniec połówki dobił bezpańską piłkę z kilku metrów. Gospodarze mogli mówić o szczęściu, że stracili tylko 3 gole. Dopiero po przerwie wzięli się nieco w garść, ale jedynie Czak strzelił celnie z wolnego. Po tym zwycięstwie Unia awansowała na czwartą pozycję w tabeli.
Stal - Unia 1:3 (0:3). Br.: 73. Czak - 20. Moneta, 23. i 40 Kopczyński. Unia: Zając - Soroka, Derleta, Mużelak, Janowicz, Moneta, Kowalczyk, Błaszczyk, Jordan, Kopczyński (60. Frydryk), Żbikowski (80. Piela). Trener. J. Golla.

Nie udał się za to juniorom Unii wyjazd do Radlina, gdzie przegrali 1:2. Gra lepsza niż wynik. Mieliśmy przewagę, ale nie zawsze lepszy wygrywa - powiedział trener Marek Pikuła. Goście byli faworytem, ale nie potrafili odczarować bramki rywali. Jedynie Winterowi udało się pokonać golkipera radlinian po centrze Barana. Gościom zwycięstwo zapewniły kontry.
Górnik Radlin - Unia 2:1 (1:1). Unia: Ozór - Grochowski, Cebula, Sobeczko (75. Balarin), Góralczyk, Baran, Kobylański (70. Halfar), Binek, Winter, Tomasiak, Dymel.

Nieudany wyjazd

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Peberowu Krzanowice - w Bieruniu ulegli Unii 0:3. O porażce zadecydowały błędy z początku spotkania. Po przerwie goście zmuszeni byli grać w „10” po faulu Szymańskiego w polu karnym i niewiele już zdziałali.
Unia Bieruń - Peberow 3:0 (2:0). Br.: 17. Gajda, 30. Janik, 55 Osyra (k). Peberow: Kłoda - Szymański, Wochnik, Rauch, Twardzik, Praszelik, Pawłowski, Lis (65. Drzymała), Szweda, Gaca (77. Abrahamczyk), Dudacy Trener. B. Matioszek.