Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Dobre biegi

27.03.2002 00:00

Lasocice k/ Nysy gościły 23 marca lekkoatletów specjalizujących się w biegach przełajowych na Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego. Startująca w nich ekipa „Victorii” zajęła w klasyfikacji generalnej dobre czwarte miejsce. W klasyfikacji mężczyzn raciborzanie stanęli na trzecim stopniu podium.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się w biegu juniorów na 6000 m Paweł Siorak, który wywalczył drugą lokatę. W biegu juniorów na 3000 m Jerzy Halfar zajął trzecie miejsce, a Tomasz Olaniszyn przybiegł tuż za nim na czwartym miejscu.

W kategorii młodzików na 2000 m Marcin Nikiel zdobył trzecią lokatę, ośmy był Mateusz Forreiter a dziewiąty Daniel Kudla. Katarzyna Zając w biegu młodzików na 2500 m zajęła czwarte miejsce. Młodziczki biegały także na dystansie 1500 m. Marta Zwolska wywalczyła szóste miejsce, natomiast Diana Małolepszy przybiegła na miejscu dziewiątym.

Trenerami „przełajowców” są: Piotr Morka, Stanisława Szynol i Kazimierz Stępień, szkoleniowcy Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego, które zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia nauki i treningu w sekcji lekkoatletycznej w szkole i „Victorii”.