Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Finisz Grand Prix

20.03.2002 00:00

Trzecia edycja tenisowego Grand Prix Gorzyc została zakończona - po pięciu kolejnych turniejach znani są już wszyscy zwycięzcy. Do końcowej klasyfikacji liczono zawodnikom cztery najlepsze starty. Turniej pokazał, że tenis stołowy wciąż cieszy się mirem wśród sportowców naszego regionu - startowało w sumie prawie 150 zawodników. A walka, niezależnie od końcowej klasyfikacji, trwała dosłownie do końca.

Piąty turniej miał o tyle znaczenie, że mógł coś jeszcze zmienić w kategoriach do i powyżej 15 lat. W kat. open niespodzianką okazał się doskonały start weterana regionalnego tenisa - Tadeusza Kurka z Energetyka Rybnik - kierownik sekcji dopiero w finale musiał uznać wyższość Artura Szołtyska z Dębu Gaszowice. Ostatecznie ten ostatni wygrał kategorię open, wyprzedzając Mieczysława Suchego (Energetyk) i Krzysztofa Malcherka (Górnik Mysłowice). W kategorii młodzieży do lat 15 wygrał Krzysztof Malcherek, drugi był Łukasz Matuszek (Przyszłość Rogów), a trzecia Marta Kuznicius (JKTS Jastrzębie). W kategorii pow. 15 lat. triumfował Sebastian Krupa z Chorzowa przed Jurijem Fominem z Górnika Mysłowice i Bogdanem Balawajderem z Relaksu Wodzisław.