Młodzicy w formie

13.03.2002 00:00

Bardzo dobrze spisali się młodzicy raciborskiej „Victorii” na rozegranych w Brzeszczach 24 lutego Mistrzostwach Śląska Młodzików. Podopieczni trenerów: Stanisławy i Karola Szynolów oraz Kazimierza Stępnia zdobyli 8 medali, w tym 4 złote. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Matylda Siedlok na 60 m ppł (9,89), Zuzanna Warzecha w skoku wzwyż (155 cm), Marcin Nikiel w biegu na 60 m ppł (9,16) i Artur Noga w skoku wzwyż (160 cm). Srebrne medale wywalczyli: Justyna Kasprzycka w skoku wzwyż (155 cm) i Maciej Kornobis na 60 m ppł (9,45). Medale brązowe stały się udziałem: Justyny Kasprzyckiej - 60 m ppł (9,89) i Matyldy Siedlok w skoku wzwyż (150 cm).

Ponadto kilkoro zawodników ukończyło zawody tuż za podium. Czwarte pozycje zdobyli: Zuzanna Warzecha (60 m ppł - 10,02), Mateusz Forreiter (60 m ppł - 10,23), piąte Sabina Wawrzynowicz (skok wzwyż - 145 cm) i Zuzanna Podlas (60 m ppł - 10,73).

Dobre wyniki świadczą o dużych możliwościach tkwiących w naszej młodzieży. Młodzicy to kategoria wiekowa, która obejmuje uczniów gimnazjów. Uczą się oni w kilku placówkach tego typu w Raciborzu. Trenują tylko kilka razy w tygodniu, a uzyskują medale na zawodach mistrzowskich. To świadczy o ich dużym talencie. Gdyby podjęli naukę i trening w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, efekty wynikowe byłyby na pewno znacznie lepsze. Trenerzy pracujący na rzecz „Victorii”  to doświadczeni, bardzo dobrzy szkoleniowcy, którzy są zatrudnieni właśnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego. I tutaj powinni szukać swojej szansy sportowej uzdolnieni młodzi lekkoatleci - powiedział prezes „Victorii” Sławomir Szwed.