Złoto Bulaka

13.03.2002 00:00

Grzegorz Bulak, 19-letni zawodnik raciborskiej Unii został mistrzem Polski juniorów w zapasach (styl klasyczny). W Mysłowicach brąz wywalczył poza tym Wojciech Magdziński, a o medal otarł się Piotr Kneć - ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Zwycięstwo Grzegorza Bulaka na mysłowickich zawodach to największy sukces kadry MKZ Unia. W finale kat. 50 kg pokonał on zawodnika PTC Pabianice Tomasza Sobczyka zdecydowanie 8:3. Niewiele brakowało, a kolejny medal przywiózłby do domu Piotr Kneć - ale w walce o brązowy krążek w kat. 54 kg przegrał z jednym z zapaśników miejscowej Olimpii Siły Mysłowice. Konto Unii polepszył w zamian Wojciech Magdziński, wygrywając walkę o trzecie miejsce z zawodnikiem chełmskiego Gryfa. Pozostali unici nie mieli tyle szczęścia - Grzegorz Kostka w kat. 85 kg sklasyfikowany został na XI miejscu, Jacek Żółtański zaś na XVI pozycji, ponadto na XIX miejscu uplasował się Aleksander Wolny. Drużynowo ekipa trenerów Adama Jaroszka i Piotra Smołki zakończyła zawody na siódmej pozycji - a startowało 38 klubów.

Udany występ zanotował również w niedawnych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów Rafał Pyka - zdobywając w Janowie Lub. brązowy medal w kat. 46 kg. Na VI miejscu uplasował się tam ponadto Piotr Morawiec w kat. 76 kg.