Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wiersze o ziemi ojczystej

13.03.2002 00:00
W SP-11 odbył się, 7 marca, III Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Polska - moja Ojczyzna”.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów - laureatów konkursów szkolnych, których oceniało jury w składzie: Halina Sitnikow - wizytator, Gabriela Kryk - metodyk, Kamila Kubiak - dyrektor SP-11, Jolanta Dzumyk - instruktor z DK „Strzecha” i Urszula Wąsowska - polonistka z SP-11. Po długich naradach wybrano laureatów. I miejsce zajęli: Adrianna Górka z SP8 za recytację wiersza „Za wsią Lipki” (opiekun S. Kleszyn), Wojciech Kaczmarczyk z SP11 - wiersz „Jan Matejko” (A. Urban) i Michał Burek z SP Społecznej - wiersz „Dzień dobry królu Zygmuncie” (M. Misa). Drugie miejsca przeznano: Natalii Szamarze z SP3 za wiersz „Kłótnia rzek” (K. Pacharzyna), Klaudii Gerlich z SP2 - wiersz „Mapa Polski” (L. Bedryj), Izie Luleczko z SP-5 - wiersz „Kraków” (M. Rudzka), Katarzynie Antczak z Brzeźnicy - wiersz „Co dzieci widziały w drodze” (K. Kozubek). Na III miejscu znaleźli się: Liliana Czepczor z SP4 - wiersz „Mój orzeł” (T. Jernakowicz), Mateusz Pikuła z SP15 - wiersz „O ptakach i ojczyźnie” (B. Pordzik), Justyna Starok z SP w Cyprzanowie - wiersz „Czy już wiosna” (A. Staniek) i Małgorzata Łyczko z SP Krowiarki - wiersz „Jak myszy zjadły Popiela” (M. Łyczko).
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i maskotki, a laureaci dodatkowe nagrody książkowe. Organizatorkami konkursu były nauczycielki kształcenia zintegrowanego z SP11 Aleksandra Urban i Irena Piszcz.

E. H.

  • Numer: 11 (519)
  • Data wydania: 13.03.02