Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Złote, srebrne i brązowe fryzjerki

27.02.2002 00:00
To, że raciborskie uczennice fryzjerstwa Marianny i Bernarda Korzonków są bezkonkurencyjne, przekonali się wszyscy ci, którzy 24 lutego uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa w Katowicach. Młode raciborzanki zdobyły złoty, srebrny i brązowy puchar w wojewódzkich eliminacjach. To, że raciborskie uczennice fryzjerstwa Marianny i Bernarda Korzonków są bezkonkurencyjne, przekonali się wszyscy ci, którzy 24 lutego uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa w Katowicach. Młode raciborzanki zdobyły złoty, srebrny i brązowy puchar w wojewódzkich eliminacjach. Złote, srebrne i brązowe fryzjerki

Poziom umiejętności fryzjerskich raciborskich uczestniczek był bardzo wysoki. W czołówce znalazły się trzy wystawione przez Mariannę i Bernarda Korzonków uczennice zakładu fryzjerskiego Olymp. Jak twierdzą organizatorzy,  raciborzanki były tak dobre, że pozostawiły daleko w tyle pozostałe uczestniczki. Ich fryzury wykonane były już według światowych trendów w fryzjerstwie.
 
Złoty laur zdobyła Adriana Sapa ze Strzybniczek. Druga z kolei była Hanna Nowak. Ogólnie rzecz biorąc, przez udział w konkursie poczułam się bardziej dowartościowana i przede wszystkim miałam okazję sprawdzić siebie, na ile jestem dobra w tym zawodzie. Jestem z siebie bardzo zadowolona i nie liczyłam na takie osiągnięcie - mówi Hanna Nowak. Trzecim miejscem uhonorowano Żanetę Jeremiasz z Samborowic. Dziewczęta są uczennicami klasy trzeciej Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu. Swoje praktyki odbywają w salonie fryzjerskim państwa Korzonków.
 
Raciborskie uczestniczki dwukrotnie zdobyły najwyższe noty za wyciskanie fal na mokro oraz wyszukane fryzury wieczorowe. Wykazały się również nieprzęciętnymi umiejętnościami w czesaniu fryzury dziennej. Przygotowania do wojewódzkich zmagań, pod czujnym okiem Marianny Korzonek, mistrza fryzjerskiego i właścicielki salonu fryzjerskiego Olymp, trwały trzy tygodnie. Za anielską cierpliwość należy także pochwalić modelki młodych fryzjerek, które wraz z nimi uczestniczyły w eliminacjach i zdecydowały się poświęcić swoje włosy. Były to: Elżbieta Bunio, Joanna Brodawska, Monika Kuziel,  Bożena Kowalska, Urszula Pieruszka i Katarzyna Kawka.
 
Laureatki trzech pierwszych miejsc zostaną zwolnione z części praktycznej egzaminów czeladniczych oraz z opłaty w wysokości 250 zł. Co więcej, wezmą udział w ogólnopolskich miestrzostwach, które odbędą się wkrótce w Poznaniu.

E.Wa

  • Numer: 9 (517)
  • Data wydania: 27.02.02