Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Grand Prix Polski

20.02.2002 00:00

Nabierają tempa tegoroczne zawody pływackie cyklu Grand Prix Polski w roku 2002. Kolejna próba najlepszych pływaków odbyła się tym razem 16/17 lutego w Ciechanowie. Jeden z ostatnich sprawdzianów przed marcowymi mistrzostwami Polski juniorów w różnych kategoriach wiekowych przyniósł trzy rekordy kraju juniorów i wiele „życiówek”. Autorami rekordowych osiągnięć byli: Aleksandra Urbańczyk z „Trójki” Łódź, która na dystansie 100 m stylem zmiennym osiągnęła 1.03,99. Jest to nowy rekord wśród 15 i 16-latek oraz Paweł Korzeniowski. Pływak „Unii” Oświęcim pokonał 800 m stylem dowolnym w 8.12,33.

Najlepszymi zawodnikami (licząc dwa najlepsze rezultaty zostali: Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) i jej kolega klubowy Robert Borucki. W liczebnie skromnej ekipie pływaków Szkoły Mistrzostwa Sportowego najlepiej zaprezentowała się Natalia Kowalczyk, która zajęła trzecie miejsce na 100 zm (1.06,81) i była dwukrotnie czwarta na 200 zm (2.24,97) i 50 mot (0.29,52). Agata Szewczuk wywalczyła szóste miejsce na 200 m stylem klasycznym (2.43,82) podobnie jak szósty na 100 „delfinem” Sebastian Tyszkowski (0.57,81).