Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Pracowity weekend

16.01.2002 00:00

Lekkoatleci „Victorii” na dwóch obiektach rywalizowali 11 oraz 13 stycznia o medale Mistrzostw Śląska. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się konkurencje biegowe (od 200 m wzwyż). Na najwyższym stopniu podium zameldował się w biegu na 1500 m Jerzy Halfar. Podopieczny Piotra Morki uzyskał czas 4:01,88. Drugie lokaty uzyskali: Krystyna Oleszczyk w biegu na 200 m - 27,65, Kamil Grzonka - 200 m 23,64, Tomasz Pluta - 300 m 38,35. Dobrze także zaprezentował się Tomasz Olaniszyn, który w biegu na 1000 m (2.32,67) zajął piątą pozycję. W zawodach tych wystartowali z powodzeniem młodzicy. Dobre recenzje zebrali: Marcin Nikiel (2m - 300 m z czasem 40,02), Maciej Kornobis (3m - 300 m wynikiem 40,38), Mateusz Forreiter (3m - 1000 m 2.55,50) oraz Daniel Kudla (1000 m), Krzysztof Bartoń (300 m) i Marta Zwolska (600 m).

Natomiast w Brzeszczach startowali sprinterzy, skoczkowie i płotkarze. Pierwsze miejsce i złoty medal mistrzostw wywalczył Szymon Wolny w biegu na 60 m ppł w czasie 9,25. Złoty „krążek” zdobyła także Estera Kołek z nowym rekordem życiowym w skoku wzwyż 155 cm. Drugie miejsce w biegu na 60 m ppł zajęła Aleksandra Niedźwiedź.

Zawodnicy szkoleni przez Piotra Morkę, Karola Szynola, Stanisławę Szynol i Kazimierza Stępnia z mistrzostw przywieźli 10 medali, w tym: 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. W najbliższy weekend także w Spale odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski.