Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Yass! Festival!

Start o godz. 16:00, trwa od 10 do 11 września wstęp wolny

Aiko, Brodka, Kwiat Jabłoni, PRO8L3M, Rizi, Tymon Tymański, Daria Zawiałow, Król, NOON, Święty Bass, Undadasea i Wczasy – tak przedstawia się główna część programu Yass! Festival, który w dniach 10-11 września odbędzie się na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Yass oznacza po prostu “tak, z języka angielskiego “yes” lub „yay”, ale skojarzenia z nurtem muzycznym stworzonym przez Tymona Tymańskiego, Jerzego Mazzolla i Tomasza Gwincińskiego również są uzasadnione. Teraz Trójmiejski nurt Yass odrodzi się w Cieszynie jako Yass! Festival. Zadebiutował on na mapie polskich festiwali akcją pod nazwą Before Yass! Festival, która odbyła się w dniach 18-20 września 2020. W tym roku, w szerszym wymiarze, powstaną trzy oddzielne sceny poświęcone różnym gatunkom muzyki: od alternatywy przez indie rock i hip-hop aż do elektroniki. Każda z najwyższej klasy nagłośnieniem i specjalnie zaprojektowaną scenografią.

- Yass! to kameralny slow fest skierowany dla wszystkich, którzy chcą trochę “zwolnić”, tęsknią za małomiasteczkowością, dobrą muzyką i nie lubią ścisku imprez masowych. Tam gdzie kończą się wielkie festiwale - zaczyna się Yass! Duże festiwale to tłumy ludzi, chaos i niekończące się kolejki do kas, barów i sanitariatów. Koncerty oglądane z daleka, ścisk i konieczność wysłuchania kilku innych artystów w oczekiwaniu na występ ulubionego wykonawcy. W Cieszynie będzie inaczej – Yass! to przytulny i kameralny festiwal, który zapewni uczestnikom niezakłócony odbiór muzyki na żywo w niezwykłej, magicznej przestrzeni Zabytkowego Browaru Zamkowego. Mowa o najdłużej i nieprzerwanie działającym browarze w Polsce (od 1846 roku), na granicy dwóch państw, w malowniczym Cieszynie - wyjaśniają organizatorzy festiwalu.

Na trzech specjalnie przygotowanych scenach wystąpi kilkunastu znanych i lubianych artystów, wśród nich: Aiko, Brodka, Kwiat Jabłoni, PRO8L3M, Rizi, Tymon Tymański, Daria Zawiałow, Król, NOON, Święty Bass, Undadasea i Wczasy. Na terenie Browaru powstaną również: Targ Nocny, Strefa Food Trucków, Strefa Chillout i wiele ciekawych atrakcji. Festiwal będzie wolny od plastiku z naciskiem na recycling – pod hasłem Yass!eko. YASS! To nie tylko muzyka, to również sztuka. Przez dwa dni w Tunelu Lodowym, będącym prawdziwym reliktem dawnej myśli technicznej, będzie można obejrzeć wystawę "CHAOS", stworzoną przez PPE crew - ostatni bastion wolnej, niezależnej i niekomercyjnej sztuki.

Więcej informacji, można znaleźć na stronie www.yass.pl oraz na facebooku festiwalu

Bilety do nabycia on-line na stronie www.yass.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Liczba karnetów ograniczona.

/Materiały prasowe/