środa, 22 marca 2023

imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

RSS

Wystawa prac uczniów Technikum TEB Edukacja w Raciborzu

Start o godz. 09:00, trwa od 27 grudnia 2022 do 25 stycznia 2023 wstęp wolny

Centrum Kultury i Sportu TKALNIA zaprasza na wystawę, aby zobaczyć efekty ponad rocznej pracy uczniów Technikum TEB Edukacja w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezentowane prace zostały wykonane w czasie zajęć na kierunku "Technik fotografii i multimediów" (klasa patronacka Canon).

Przedstawione fotografie powstały w procesie klasycznym negatywowo - pozytywowym ze wspomaganiem cyfrowym, skanowanie negatywu i wydruk zdjęć (fotografie z białymi ramkami).

Prezentowane są również zdjęcia wywołane w ciemni, te noszą ślady pracy z materiałem światłoczułym i jego obróbką, nie są tak doskonałe jak fotografie z minilabu.

Wystawa nosi tytuł "Pierwsze kroki" z racji stawiania pierwszych kroków w świecie fotografii. Swoją przygodę rozpoczynamy od fotografii klasycznej. To właśnie zdjęcia wykonane na kliszy negatywowej pomagają zrozumieć na czym polega trójkąt ekspozycji. Dzięki przemyślanemu kadrowi potrafimy uchwycić ulotne chwile. Tematem poszczególnych obrazów było ujęcie ruchu, odkrywanie światła i jego charakteru, postrzeganie głębi ostrości, pokazanie - kreowanie kompozycji.

Autorami prac są uczniowie IIB Foto Technikum TEB Edukacja w Raciborzu w składzie:

Dziaczko Julia

Konieczny Maja

Kubiczek Wiktoria

Lukas Wiktoria

Meżyk Sandra

Pasker Sophie

Persińska Gabriela

Pośpiech Agnieszka

Subczyńska Laura

Nauczyciel Fotografii - Stefan Krybus

źródło: Centrum Kultury i Sportu TKALNIA