środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Weź udział w 25. Biegu Gazety Wodzisławskiej

Start 29.09.2017 o godz. 11:00 wstęp wolny

Moc sportowych emocji, rywalizacja fair play i wzmożony doping czeka nas już 29 września. Przed nami XXV Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Po raz trzeci uczniowie zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury i Gazeta Wodzisławska zapraszają do udziału w biegu wszystkich, którzy stawiają na aktywność. Zawody szczególnie adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jednak w kategorii open mogą pobiec i inni sportowcy. Start zawodów zaplanowano na godzinie 11:00.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym wydarzeniu – XXV Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum”.

Inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.