środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Warsztaty "Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW"

Start 28.09.2016 o godz. 17:00 wstęp wolny

Od września do grudnia 2016 odbędzie się cykl warsztatów. Na zakończenie finałowy koncert z udziałem uczestników warsztatów i zbudowanych instrumentów oraz Galeria Dźwięków.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnicki Kampus

Rybnik, Rudzka 13c

Warsztaty odbędą się w budynku sceny na Kampusie w Rybniku, w każdą środę od godz.: 17:00 do 19:15, w dniach:

Wrzesień: 28

Październik: 5, 12, 19, 26

Listopad: 9, 16, 23, 30

Grudzień: 7, 14, 21.

Warsztaty dla grup zorganizowanych w wybranych terminach.

Zapisy: laboratoriumdzwiekow@gmail.com, a także pod nr tel. 663622922 lub osobiście.

W ramach cyklu warsztatów „LABORATORIUM TRZASKODŹWIĘKÓW” organizatorzy zapraszają do wspólnego budowania instrumentów oraz obiektów dźwiękowych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (upcycling) i tworzenia galerii dźwięków! Zapraszają wszystkich pasjonatów majsterkowania z muzycznym zacięciem, bez ograniczeń wiekowych ani zawodowych.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Manderla - muzyk, sound designer, pedagog, laureat głównej nagrody konkursu kompozytorskiego organizowanego przez Polskie Radio program 2 "Świat cyfry. Świat muzyki". Twórca i współtwórca muzyki do spektakli, projektów muzyczno-teatralnych, słowno-muzycznych oraz interaktywnych instalacji multimedialnych. Twórca „Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW”, którego ideą jest przetwarzanie materiałów przeznaczonych do recyklingu, tworzenie instrumentów i obiektów grających, udźwiękawianie przedmiotów codziennego użytku (np. pędzel, ołówek, paletki do gry w tenisa ) oraz przetwarzanie odgłosów otaczającej nas przestrzeni za pomocą elektroniki.

„Laboratorium Dźwięków” brało udział w pionierskich projektach artystycznych w Warszawie („Open impro. Komunikacja niewerbalna”) oraz w Szwajcarii („Bestiarium Fortune Square”, „MetAtem”) i Austrii („Bassboxtring”), na zaproszenie znakomitego kontrabasisty, kompozytora i performera Aleksandra Gabrysia, a także w projektach edukacyjnych, organizując warsztaty w Rybniku (m.in. „Festiwal Ekologiczny”, „Port Sztuki”), Żorach, Raciborzu, Knurowie, Bytomiu („Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów”), a ostatnio również na „Przystanku Woodstock”.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich