Piątek, 22 września 2023

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Kietrzu

Start 13.05.2023 o godz. 10:00 wstęp wolny

Mimo, że Kietrz nie ma swojej drużyny, ma pasjonatów, którzy poddali pomysł organizacji turnieju rugby – zatem ruszyła organizacja!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TKALNIA - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu

Kietrz, Wojska Polskiego 20

Już 13 maja będziecie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. To pierwszy taki turniej w naszej okolicy, zatem mamy nadzieję, że przyciągnie wielu widzów.

Każda drużyna liczy 7 zawodników, a mecz to dwie siedmiominutowe połowy. Trzeba także wspomnieć, że męskie rugby w siedmioosobowej formie to sport bardzo widowiskowy. Jako jeden ze sposobów rozegrania rzutu wolnego i karnego, jest tak zwana formacja młyna, która w tej odmianie liczy po 3 zawodników z każdej drużyny.

Drużyny za każde miejsce zdobywają punkty w klasyfikacji ogólnej do Pucharu Polski, a Kietrz w tym roku zaistniał na mapie rozgrywek, zaraz po stoczonych już wcześniej meczach we Wrocławiu i Częstochowie – najlepsze drużyny w Polsce przybędą do naszego miasta. Swoją obecnością zaszczycą nas między innymi takie drużyny jak: OGNIWO Sopot, RUGBY Biesal, Rugby Club Bolesławiec, Rugby Wrocław, Rugby Club Częstochowa oraz obecni Mistrzowie Polski - TYTAN Gniezno.

Oprócz turnieju, w majową sobotę zostanie zorganizowany piknik rodzinny, ze Strefą Szalonych Dmuchańców, grami i zabawami dla dzieci, pyszną gastronomią zapewnioną przez Bar Wspomnienie oraz oprawą muzyczną.

Zapraszamy do śledzenia funpage: www.facebook.com/TkalniaKietrz

źródło: Centrum Kultury i Sportu TKALNIA