Piątek, 22 września 2023

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Tkalnia zaprasza na spotkanie z Magdaleną Wolińską - Riedi

Start 21.04.2023 o godz. 17:00 wstęp wolny

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu 21 kwietnia o godzinie 17:00.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TKALNIA - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu

Kietrz, Wojska Polskiego 20

Tego samego dnia, o godzinie 19:00 odbędzie się drugie spotkanie - w Raciborzu, w kaplicy pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie.

Magdalena Wolińska-Riedi urodzona w Warszawie w 1979 roku, lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka i współproducentka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.

Jako wolontariuszka podczas ŚDM w 2000 roku poznała swego przyszłego męża, jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Jako jedna z nielicznych, świeckich kobiet, przez prawie 20 lat, mieszkała w najmniejszym państwie na świecie, jakim jest Watykan. Szczęśliwa mama dwóch córek.

Magdalena Wolińska-Riedi jest autorką książek, w których odkrywa tajemnice Watykanu; Kobieta w Watykanie, Zdarzyło się w Watykanie i Z Watykanu w świat Wszystkie ukazały się nakładem Wydawnictwa Znak.

źródło: Centrum Kultury i Sportu TKALNIA