Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Tkalnia przypomina - listopad miesiącem świadomości męskich nowotworów

Start 26.11.2023 o godz. 14:00 wstęp wolny
Czy wiedzieliście, że listopad jest ogłoszony miesiącem świadomości męskich nowotworów ?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hydrosfera - Kryta Pływalnia w Kietrzu

Kietrz, Kościuszki 14a

Na całym świecie listopad został uznany miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. To czas, kiedy warto przypomnieć o badaniach profilaktycznych, które ratują zdrowie i życie. Należy pamiętać, że w początkowym stadium rozwoju, choroba często nie powoduje żadnych objawów lub są one nieznacznie nasilone.

Również Centrum Kultury i Sportu TKALNIA przyłącza się do tej inicjatywy - 26 listopada organizujemy Wspólny Bieg oraz Nordic Walking, poświęcony właśnie tej tematyce.

o 14:00 spotykamy się koło Hydrosfera - Kryta Pływalnia w Kietrzu skąd wystartuje bieg. Po pokonaniu wyznaczonej trasy, wrócimy w to samo miejsce, gdzie będzie czekała gorąca kawa, herbata, słodki poczęstunek oraz niespodzianka dla każdego uczestnika.

Kto będzie z nami? Mamy nadzieję, że wielu z Was, bo sprawa jest ważna.

Tkalnia działa wraz z Fundacją Kapitan Światełko, która jest organizatorem kampanii Mosznowładcy, oraz która dostarcza ulotki informacyjne.

Serdecznie zapraszamy na bieg oraz spacer, a także do odwiedzania profilu: https://www.facebook.com/TkalniaKietrz  oraz strony Mosznowładcy: https://mosznowladcy.pl/ 

źródło: Centrum Kultury i Sportu TKALNIA