środa, 1 lutego 2023

imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty

RSS

Szkolenie z pierwszej pomocy w Kietrzu

Start 20.09.2022 o godz. 10:00 wstęp wolny

Centrum Kultury i Sportu TKALNIA, w związku z pomocą sponsorską od wspierających firm – Kombinat Rolny Kietrz, Top Farms Głubczyce oraz Podstawka – Zakład Kamieniarski, zakupiło defibrylator AED oraz torbę plecakową R1 na sprzęt medyczny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprzęty wspomogają pracę ratowników na Krytej Pływalni Hydrosfera w Kietrzu. Drugi defibrylator oraz fantom ćwiczebny przekazane zostały na ręce Tkalni przez Kietrzańskie Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe GRYF, które we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zakupiło taki sprzęt.

Mamy świadomość iż powszechna wiedza na temat korzystania z tego typu sprzętu jest niewystarczająca, a zagrożenia, którym mogłaby zapobiec są niespodziewane, a dodatkowo obarczone dużym stresem. Bardzo ważne jest, aby szkolić się w zakresie pierwszej pomocy, aby jak najlepiej radzić sobie w takiej konieczności.

W państwa placówkach, firmach, szkołach i społecznościach, pracujecie i spotykacie się Państwo z licznym gronem osób narażonych bądź nieświadomie narażających się na wypadki. Kluczowa jest w takiej sytuacji pewność działania i opanowanie, a to dają ćwiczenia i nabywanie umiejętności.

W związku z tym Tkalnia zaprasza na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy i obsługi AED.

Szkolenie odbędzie się 20 września, w auli Zespołu Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14, w czterech grupach: od godz. 10:00, 11:15, 12:30 i 13:45. Prosimy o zgłaszanie się telefoniczne pod numerem 77/485 44 04.

Zapraszamy do śledzenia profilu FB: www.facebook.com/TkalniaKietrz

/Materiały prasowe/