Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Industriada 2021 w Browarze Zamkowym

Start 11.09.2021 o godz. 12:00 wstęp wolny

Sound’N’Grace, fabularyzowane zwiedzanie Browaru Zamkowego i Zamku Piastowskiego w Raciborzu z udziałem aktorów Teatru Wodzisławskiej Ulicy, II edycja „Biegu wokół komina”, pokaz ognia z elementami pirotechniki, konkursy z nagrodami. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników tegorocznej Industriady, która pierwszy raz odbędzie się również w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Industriada jest cyklicznym wydarzeniem, które promuje Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. To również największy jednodniowy festiwalem dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo – Wschodniej. Od 2013 r. Industriada odbywa się także w tzw. „obiektach zaprzyjaźnionych”, a taki status w 2021 roku uzyskał również Browar Zamkowy w Raciborzu.

Serce festiwalu będzie biło na malowniczym dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Z tej okazji przygotowano liczne atrakcje artystyczne i kulturalne, ale najważniejszym wydarzeniem będzie fabularyzowane zwiedzanie browaru i zamku. To nie będzie tradycyjny spacer z przewodnikiem, o co zadbają aktorzy Teatru Wodzisławskiej Ulicy, którzy to wcielą się w historyczne postaci związane z miejscem wydarzenia. Ilość miejsc na zwiedzanie jest ograniczona, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Osoby, dla których zabraknie miejsca na zwiedzanie, będą mogły poznać losy browaru i zamku podczas spektaklu teatralnego, który rozpocznie się o godzinie 19:00. Miłośnicy muzyki znajdą również coś dla siebie. O godzinie 16:00 wystąpi zespół Sound’n’Grace, znany i lubiany chór wykonujący nowoczesny gospel łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. O godzinie 17:00 swoim głosem oczaruje Agata Karczewska, warszawska singer – songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Po występie artystki swoje drugie wejście będzie miało Sound’n’Grace, na wypadek gdyby ktoś nie zdążył na pierwszy koncert. Wieczorem o 20:30 kawał dobrego polskiego rock’n’rolla w wykonaniu lokalnego zespołu The trAst.

Industriada w Raciborzu to także miejsce dla aktywnych. Podczas święta odbędzie się II edycja „Biegu wokół komina”, którego inspiracją było historyczne prawo jednej mili (związane z wyłącznością na warzenie i wyszynk piwa). To sprawdzian dla wydolności i sprawności, nie wystarczy biec najszybciej, po drodze uczestnicy zbierają do kubków surowce niezbędne do warzenia piwa. Fantastyczne połączenie sportu i rozrywki. 0 godzinie 14:00 konkurs dla dzieci na najlepszą pracę artystyczną na temat Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Całości dopełni dobre jedzenie, lokalne napoje, konkursy z nagrodami, strefa dla dzieci pod patronatem Drengów Znad Górnej Odry. Na finał bajeczny pokaz ognia z elementami pirotechniki w wykonaniu Manufaktury Artystycznej PI-ART.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.