Poniedziałek, 23 grudnia 2024
imieniny: Sławomiry, Wiktorii, Iwona
RSS
W poniedziałek, 12 czerwca na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie (leśnictwo Borowiec i Krasiejów) przy dźwiękach trąb sygnalistów oficjalnie oddano do użytku dwa nowe zbiorniki małej retencji, których zadaniem będzie gromadzenie wody...
Do udziału w programie zachęcali m.in. senator Ewa Gawęda, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Adam Lewandowski i wójt Grzegorz Niestrój, a specjaliści WFOŚiGW służyli mieszkańcom fachową poradą.
Nowa oferta raciborskich przedsiębiorstw Rafako i Ensol skierowana jest do ciepłowni. To nowoczesny system wytwarzania i magazynowania ciepła pozyskanego z kolektorów słonecznych oraz systemów pomp ciepła.
Wreszcie dowiemy się, czy racja w sporze o jakość powietrza w Raciborzu leży po stronie władze miasta, czy też bijących na alarm członków Raciborskiego Alarmu Smogowego.
Raciborski Alarm Smogowy w natarciu. Na zorganizowane w Markowicach spotkanie przyszło ponad 30 osób.
Przełom w podejściu władz Raciborza do kwestii monitorowania jakości powietrza w naszym mieście. Prezydent Mirosław Lenk jest już po słowie z dr. inż. Piotrem Kalusem z PWSZ Racibórz. Naukowcy i studenci raciborskiej uczelni jeszcze w tym...
RSS Nasze Miasto wystartowało z kampanią uświadamiającą o złej jakości powietrza w Raciborzu. Stowarzyszenie Dawida Wacławczyka chce walczyć z raciborskim smogiem i ma zakrojony na wiele lat plan działania.
Kolejną gminą powiatu raciborskiego, do której zagości mobilne biuro programu „Czyste Powietrze”, będzie Rudnik. Eksperci będą doradzać mieszkańcom w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych.
Ogromne zainteresowanie mobilnym biurem programu Czyste Powietrze można było zobaczyć w piątek 28 sierpnia w Rydułtowach, Krzyżanowicach oraz w Godowie. To już kolejne wizyty busa WFOŚiGW w Katowicach w naszym regionie.
W piątek 28 sierpnia na raciborskim rynku stanął namiot Ministerstwa Środowiska. To w ramach akcji przeprowadzanej przez Młodzieżową Radę Ekologiczną (MRE).
Do naszego regionu 28 sierpnia przyjedzie mobilne biuro programu Czyste Powietrze. Specjalny bus zaparkuje na rydułtowskim runku w godzinach od 9.00 do 11.00. Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach udzielą wszelkich informacji dotyczących programu Czyste Powietrze oraz będą przyjmować wnioski...
Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą w Tworkowie odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje.
Krzanowice to kolejna gmina powiatu raciborskiego, gdzie zostanie uruchomiony punkt przyjęć w ramach programu „Czyste powietrze”. Ekodoradca swoją działalność rozpocznie w drugim tygodniu sierpnia.
W piątek 14.08.2020 r. w godzinach 9.00 - 12.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do odwiedzenia Mobilnego Biura Programu „Czyste Powietrze”, które znajdować się będzie na Raciborskim Rynku (od strony ul. Rzeźniczej).
Włodarz powiatu podał nam, że w starostwie nie wydano jeszcze decyzji o wycięciu drzew przy dawnym Słoneczku przy ul. Lwowskiej. Radni komisji gospodarki miejskiej wybierają się tam na wizję lokalną z udziałem mieszkańców.
Gmina Kuźnia Raciborska może cieszyć się z kolejnej „Zielonej Pracowni”. Po Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej następna zostanie utworzona w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach.
Z końcem czerwca ruszyły prace termomodernizacyjne na budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w Pietrowicach Wielkich. Termomodernizacją objęte są obiekty przy ul. Fabrycznej 21, 1-go Maja 11 i 1-go Maja 16.