Poniedziałek, 23 grudnia 2024
imieniny: Sławomiry, Wiktorii, Iwona
RSS
W poniedziałek, 12 czerwca na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie (leśnictwo Borowiec i Krasiejów) przy dźwiękach trąb sygnalistów oficjalnie oddano do użytku dwa nowe zbiorniki małej retencji, których zadaniem będzie gromadzenie wody...
Do udziału w programie zachęcali m.in. senator Ewa Gawęda, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Adam Lewandowski i wójt Grzegorz Niestrój, a specjaliści WFOŚiGW służyli mieszkańcom fachową poradą.
Nowa oferta raciborskich przedsiębiorstw Rafako i Ensol skierowana jest do ciepłowni. To nowoczesny system wytwarzania i magazynowania ciepła pozyskanego z kolektorów słonecznych oraz systemów pomp ciepła.
Wreszcie dowiemy się, czy racja w sporze o jakość powietrza w Raciborzu leży po stronie władze miasta, czy też bijących na alarm członków Raciborskiego Alarmu Smogowego.
Raciborski Alarm Smogowy w natarciu. Na zorganizowane w Markowicach spotkanie przyszło ponad 30 osób.
Przełom w podejściu władz Raciborza do kwestii monitorowania jakości powietrza w naszym mieście. Prezydent Mirosław Lenk jest już po słowie z dr. inż. Piotrem Kalusem z PWSZ Racibórz. Naukowcy i studenci raciborskiej uczelni jeszcze w tym...
RSS Nasze Miasto wystartowało z kampanią uświadamiającą o złej jakości powietrza w Raciborzu. Stowarzyszenie Dawida Wacławczyka chce walczyć z raciborskim smogiem i ma zakrojony na wiele lat plan działania.
Stowarzyszenie "Zielony Racibórz" zebrało odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kontroli systemów grzewczych oraz kar, jakie grożą za palenie odpadami, węglem brunatnym lub flotem. Informacje zawarte w artykule dotyczą całego województwa śląskiego.
Stowarzyszenie Zielony Racibórz wyjaśnia, czym jest kocioł piątej klasy. Uwagę przykuwa przede wszystkim porównanie emisji spalin kotłów pozaklasowych (tzw. "kopciuchy") oraz kotłów 3, 4 i 5 klasy.
Właściciele, współwłaściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego położonego na terenie gminy Rudnik mogą wnioskować o dotację na wymianę źródeł ciepła.
- Co zrobić, by zapłacić niższy podatek dochodowy? Wymienić piec i ocieplić dom! - radzi Stowarzyszenie "Zielony Racibórz".
W Raciborzu podsumowano konkursy ekologiczne, w których co roku biorą udział dzieci ze szkół i przedszkoli. Wyniki są niesamowite.
W lutym rusza nabór wniosków o dotacje na wymianę starych źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych.
W poniedziałek 11 stycznia nad gminą Kornowac wzbił się balon na ogrzane powietrze. To napowietrzne laboratorium Uniwersytetu Śląskiego, które bada stężenie zanieczyszczeń w naszym powietrzu.
Akcja miała na celu uświadomić mieszkańców, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze, którym oddychamy w okresie jesienno-zimowym.
Docieplone ściany, stropy i dach (w sumie prawie 1700 m2 powierzchni), wymienione okna, drzwi, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, wymieniona instalacja wodna i nowe ledowe oświetlenie części wspólnej – to zakres przeprowadzonych prac w kamienicach przy ul. Czekoladowej 8 i 9 w Raciborzu.