środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Kultura

Mistrzowski weekend Skazy

05.04.2019 14:04 | 0 komentarzy | rck

To był niezwykle pracowity, ale za to owocny w sukcesy weekend dla naszych tancerzy z Zespołu Tanecznego SKAZA, który po ostatnich sporych sukcesach nie zwalnia tempa.

Mistrzowski weekend Skazy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Część zespołu reprezentowała Racibórz na Mistrzostwach Polski Międzynarodowej Federacji Tańca w Białych Błotach koło Bydgoszczy. To niezwykle ważne trzydniowe wydarzenie w świecie tanecznym, na którym tancerze z całej Polski walczą w różnych stylach tanecznych. 11 SKAZ-owiczów, pierwszy raz pojechało na tego typu wydarzenie i wystąpiło w kategoriach: contemporary ballet, artistic dance show, jazz oraz street dance. Tancerze z grupy balet jazz contemporary junior zostali finalistami Mistrzostw Polski WADF w kategorii 12-15 lat i zdobyli 7 miejsce na kilkadziesiąt zespołów występujących!!! Soliści startowali w swoich kategoriach wiekowych i tanecznych: Jakub Skwarecki, Julia Sobota, Agata Kruszelnicka, Maja Szpunar, Miriam Polednik, Klaudia Rycka, Helena Nieckarz oraz Karolina Juzefus. Każdy z nich przeszedł z rundy eliminacyjnej do ćwierć i pół finału. W poszczególnych kategoriach było ok. 70 zawodników, a nasi SKAZ- owicze znaleźli się w pierwszej 30-tce. To niezwykły sukces i nowe bardzo ważne doświadczenie dla zespołu. Tancerze otrzymali wsparcie i słowa uznania od wielokrotnego mistrza Polski Łukasza Szotko, co również było wielkim wyróżnieniem. SKAZA od stycznia br. należy do Międzynarodowej Federacji Tańca WADF, co już jest niesamowicie prestiżowe, a udział w turniejach organizacji zupełnie inną rywalizacją taneczną niż do tej pory. Do WADF należą zespoły o najwyższym stopniu zaawansowania tanecznego z całego świata.

W tym samym czasie reprezentacyjne grupy street dance junior i street dance senior brały udział w otwartym Grand Prix Polski w Brzegu. To również turniej taneczny, w którym SKAZA bierze udział rokrocznie. Są to zawody na wysokim poziomie tanecznym, na które zjeżdżają się bardzo dobre grupy street dancowe z całego kraju. Zarówno nasi juniorzy jak i seniorzy zajęli 2 miejsce w tym turnieju, co nas niezwykle cieszy.

To był bardzo intensywny weekend dla naszych młodych tancerzy i ich instruktorów: Manueli Krzykały i Denisa Chorego. Nie było łatwo, ale udało się zaistnieć i zaprezentować to, nad czym młodzież i ich instruktorzy pracowali ciężko od wielu miesięcy. To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania rodziców naszych młodych artystów, którzy poza wspaniałym dopingiem tancerzy są nieocenionym wsparciem naszych trenerów. Przed SKAZ-ową rodziną kolejne wyzwania taneczne w ten weekend- tym razem biorą udział w turnieju organizowanym przez Professional Dance Organization w Rybniku-Boguszowicach. Trzymamy kciuki!

źródło: RCK