Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Kultura

Koncert Chóru Bel Canto [ZAPOWIEDŹ]

04.01.2019 20:21 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się 11 stycznia (piątek) o godz. 18.00 w RCK DK Strzecha.

Koncert Chóru Bel Canto [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
styczeń
11 piątek

Koncert Chóru Bel Canto

Start 11.01.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Kolędy i pastorałki wykona Młodzieżowy Chór Bel Canto ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju dzieci, młodzieży i rodziny „Pomocna Dłoń” w Raciborzu.

Chór powstał na przełomie 1995/1996 roku jako chór Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Od 11 lat chór działa pod egidą stowarzyszenia na rzecz rozwoju dzieci, młodzieży i rodziny „Pomocna Dłoń” w Raciborzu. Poczynaniom chóru od samego początku przyświeca motto „Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga najwyższego”. Chór wielokrotnie organizował koncerty dobroczynne „Dzieci-dzieciom”, z których dochód przeznaczony był na pomoc dla dzieci, które z różnych względów tej pomocy potrzebowały. Jest również współorganizatorem wojewódzkiego konkursu „Mistrz Fletu”, którego XVIII edycja odbyła się w grudniu. W repertuarze chóru znajdują się utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Większość utworów stanowią opracowania i kompozycje Marcelego Reszki, który jest założycielem i dyrygentem chóru do chwili obecnej. Funkcję II dyrygenta pełni pani Iwona Sedlaczek. Chór jest laureatem wielu konkursów i festiwali międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Wielokrotnie zdobywał Grand Prix na festiwalach. Bel Canto jest jedynym chórem młodzieżowym na raciborszczyźnie, który działa od 23 lat kontynuując tradycje śpiewacze na ziemi raciborskiej. Chór jest zrzeszony w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr- oddział w Katowicach.

Akompaniament i prowadzenie: Marceli Reszka.

Wstęp wolny.

źródło: RCK