środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Kultura

Najmłodsi spotykają się z pisarzami [ZDJĘCIA]

09.10.2018 17:30 | 0 komentarzy | d

Październik to miesiąc spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. W ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” w Markowicach odbyły się już warsztaty literackie z Joanną Wachowiak i spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Joanna Wachowiak - doktor nauk humanistycznych, wykładowca na Uniwersytecie w Poznaniu, a od sześciu lat także autorka książek dla dzieci omówiła na spotkaniu z klasą III i IV przygody bohaterów swoich książek „Kot kameleon” oraz „Ala Baba i dwóch rozbójników”. Pisarka zaprosiła uczestników do kosmicznej zabawy w kalambury oraz zaproponowała twórcze układanie historii o… butach. Dzieci dopytywały o pomysły na tytuły książek, a także tematykę opowiadań, które autorka obecnie pisze.

Kilka dni później, również w bibliotece w Markowicach odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską – autorką książek dla młodzieży m.in. „Buba”, „Dziewczynka z parku” czy „Samotni.pl”. Pisarka omówiła z klasą VI, VII i VIII trudne tematy takie jak śmierć, rozstanie czy tęsknota, które często goszczą na kartach jej powieści.

- Jeszcze w październiku odbędą się kolejne spotkania autorskie w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników”. 22 października gościem biblioteki w Markowicach będzie Marianna Oklejak a 25 października Wojciech Widłak – przekazuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: MiPBP w Raciborzu.