Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Kultura

Festiwal Jazztrzębie 2017 - Jastrzębie-Zdrój zamieni się na najbliższy tydzień w jazzową stolicę regionu

24.04.2017 09:59 | 0 komentarzy | (q)

Piątkowy wernisaż wystawy malarstwa Rafała Hermana i koncert Organ Spot (Kajetan Galas - organy Hammonda w nieco zmodyfikowanej wersji/Szymon Mika - gitara/Grzegorz Masłowski - perkusja) w Miejskiej Bibliotece Publicznej to dopiero początek tego co czeka fanów jazzu podczas trzeciej już edycji festiwalu jazzowego Jazztrzębie 2017, który swoim patronatem objął portal nowiny.pl.

Festiwal Jazztrzębie 2017 - Jastrzębie-Zdrój zamieni się na najbliższy tydzień w jazzową stolicę regionu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedziele 23 kwietnia specjalnie przygotowany muzyczny autobus przetransportuje uczestników Jazztrzębie do Centrum Kultury w Pawłowicach, gdzie odbędzie wernisaż fotografii jazzowej współpracujących z naszym portalem fotografików Anety i Macieja Kanik, a o 18.00 na scenie wystąpi Gadt/Chojancki/Gradziuk czyli: Anna Gadt – śpiew, Zbigniew Chojnacki – akordeon i Krzysztof Gradziuk - perkusja.

26 kwietnia festiwal wraca do Jastrzębia-Zdroju gdzie na scenie Kina Centrum wystąpią Asia Smajdor i Przemek Strączek International Group.

Główna gwiazda festiwalu Gilad Hekselman - ceniony w świecie gitarzysta związany z nowojorską sceną muzyczną, ze swoim trio zaprezentuje się w czwartek 27 kwietnia, również w Kinie Centrum.

To tylko część atrakcji, które organizatorzy przygotowali dla uczestników Jazztrzębie 2017 - całość zakończy się już tradycyjnym Jam Session w Restauracji Dąbrówka.

Zapraszamy