Czwartek, 26 grudnia 2024
imieniny: Szczepana, Dionizego
RSS
Ekologia to ważna sprawa. Jednak ochrona środowiska wymaga nakładów finansowych. Miasto Jastrzębie-Zdrój ma szeroką ofertę dopłat do zakupu urządzeń zapewniających ciepło w domach. Wszystko w ramach miejskiego programów „Eko do Kwadratu”...
W poniedziałek, 12 czerwca na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie (leśnictwo Borowiec i Krasiejów) przy dźwiękach trąb sygnalistów oficjalnie oddano do użytku dwa nowe zbiorniki małej retencji, których zadaniem będzie gromadzenie wody...
Do udziału w programie zachęcali m.in. senator Ewa Gawęda, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Adam Lewandowski i wójt Grzegorz Niestrój, a specjaliści WFOŚiGW służyli mieszkańcom fachową poradą.
Nowa oferta raciborskich przedsiębiorstw Rafako i Ensol skierowana jest do ciepłowni. To nowoczesny system wytwarzania i magazynowania ciepła pozyskanego z kolektorów słonecznych oraz systemów pomp ciepła.
Wreszcie dowiemy się, czy racja w sporze o jakość powietrza w Raciborzu leży po stronie władze miasta, czy też bijących na alarm członków Raciborskiego Alarmu Smogowego.
Raciborski Alarm Smogowy w natarciu. Na zorganizowane w Markowicach spotkanie przyszło ponad 30 osób.
Przełom w podejściu władz Raciborza do kwestii monitorowania jakości powietrza w naszym mieście. Prezydent Mirosław Lenk jest już po słowie z dr. inż. Piotrem Kalusem z PWSZ Racibórz. Naukowcy i studenci raciborskiej uczelni jeszcze w tym...
Aula Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach była miejscem, gdzie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia Konkursu Zielone Pracownie 2016, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
To inwestycja, na którą w gminie Lyski czekano od ponad dwóch dekad. Na terenie sołectwa Sumina oficjalnie otwarto stację uzdatniania, której funkcjonowanie rozwiąże problemy mieszkańców z dostępem do wody, szczególnie w okresach suchych....
Gmina z dobrą energią! - to nazwa modelowej kampanii informacyjno-edukacyjnej, uwzględniającej szereg działań, które skierowane są do trzech kluczowych grup: dzieci i młodzieży, dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego oraz samorządowców....
- Państwa zachodnie mogą się uczyć od nas ochrony przyrody - mówiła Małgorzata Golińska sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska goszcząca na konferencji w szkole wyższej. O rezerwacie Łężczok powiedziała, że to bogactwo, którym trzeba się szczycić. Dlatego warto przekształcić go w park narodowy, by stał się magnesem dla turystów.
Zalesiona w zaledwie czterech procentach gmina Pietrowice Wielkie wzbogaciła się o kolejne drzewa. Zasadzono je w Krowiarkach. To następna akcja proekologiczna w tej gminie. Drzewa sadzili uczniowie miejscowej podstawówki.
Sprzęt AGD, plastiki, stare opony, a nawet... sztuczna szczęka w słoiku czy płetwa do pływania - łącznie prawie 2 tony odpadów usunęła w ramach "Wielkiego Zbierania Śmieci" Młodzieżowa Rada Miasta.
Podczas lutowej sesji Rady Miasta Rydułtowy dyskutowano na temat gospodarki odpadami. Nie obyło się bez głośnego ostatnio tematu obniżenia opłaty dla nieruchomości, które nie wytwarzają popiołu i żużla.
23 marca br. o godzinie 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej (ul. Styczyńskiego 2) odbędzie się spotkanie informacyjne dot. Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze".
Jastrzębie-Zdrój ogłosiło marzec Miesiącem Ekologii. Wszystko za sprawą Młodzieżowej Rady Miasta. W planach Dzień Recyklingu z koncertem Smolastego i sprzątanie miasta.
OWN, Zdrój i Szeroka - to miejsca, w których zostanie zorganizowane wielkie sprzątanie w ramach miesiąca recyklingu. Akcję koordynuje jastrzębska Młodzieżowa Rada Miasta.
Tylko do 31 marca można składać wnioski na wymianę źródeł ciepła w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Miasta Żory. Wnioski należy składać w Zespole Zarządzania Energią – Urząd Miasta Żory, Rynek 9, pokój 103.
18 marca na plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza Młodzieżowa Rada Miasta. Odbędzie się tam Dzień Recyklingu. W programie między innymi koncert Smolastego.
Na sesji Rady Miasta, 24 lutego omawiano między innymi kwestię piecyków gazowych w mieszkaniach, które sprawiają ogromne problemy i są realnym zagrożeniem życia dla mieszkańców.